Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om IFK Kumla Fotboll

Följ

IFK Kumla

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig den bästa upplevelsen. Läs mer om vår cookie policy här. Genom att fortsätta använda tjänsten godkänner du denna.

Okej

Maj 2018

Alla aktiviteter
  • 1Tis
    v.18
    • 10:00

      IFK Örebro (hemma) P-07


      12:00
    • 11:30

      Träning U-17


      13:00
    • 13:00

      IF Eker (hemma) P-07


      15:00
    • 15:00

      Örebro SK Ungdom (borta) P-15


      16:00
    • 17:00

      Träning F-0506


      18:30
    • 17:00

      Träning P-05


      18:15
    • 17:00

      Träning P-06


      18:00
    • 18:15

      Träning A-lag Herrar


      19:45
  • 2Ons
    • 17:00

      Träning F-0506


      18:30
    • 17:00

      Träning F-0708


      18:15
    • 17:00

      Träning P-010


      18:15
    • 18:15

      Träning P-08


      19:30
    • 18:30

      Karlskoga SK (borta) P-04


      20:30
  • 3Tor
    • 17:00

      Träning F-0708


      18:15
    • 17:00

      Träning P-05


      18:15
    • 17:00

      Träning P-07


      18:30
    • 20:15

      Scandinavian FC (borta) A-lag Herrar


      22:15
  • 4Fre
    • 16:00

      Träning P-05


      17:00
    • 16:00

      Träning P-09


      17:00
    • 16:30

      Träning P-15


      18:00
    • 16:30

      Träning U-17


      18:00
    • 18:30

      Adolfsbergs IK (hemma) U-17


      20:30
  • 5Lör
    • 09:00

      Poolspel i Laxå P-09


      13:00
    • 09:00

      Träning P-06


      00:00
    • 09:00

      Träning P-08


      12:00
    • 10:30

      Träning A-lag Herrar


      12:00
    • 12:30

      Adolfsbergs IK 2 Gul (hemma) P-04


      14:30
    • 14:00

      Träning P-06


      16:00
    • 14:30

      Adolfsbergs IK 2 (hemma) F-0708


      15:30
    • 15:30

      Örebro SK FK Vit 1 (borta) P-05


      17:30
    • 15:45

      Garphyttans IF 2 (borta) F-0708


      16:45
  • 6Sön
    • 00:00

      Träning P-06


      16:00
    • 09:30

      Träning P-011


      10:30
    • 10:00

      Träning P-06


      11:30
    • 10:00

      IF Eker Örebro 2 (hemma) P-07


      12:00
    • 11:00

      Eskilstuna City FK (hemma) U-17


      13:00
    • 11:15

      IF Eker Örebro 1 (borta) P-07


      13:15
    • 13:30

      IK Sturehov blå (hemma) F-0708


      14:30
    • 14:45

      Finnerödja IF vit (borta) F-0708


      15:45
    • 15:30

      Seriespel 7 manna P-06


      18:00
    • 17:00

      Träning F-0506


      18:30
  • 7Mån
    v.19
  • 8Tis
    • 17:00

      Träning F-0506


      18:30
    • 17:00

      Träning F-0708


      18:30
    • 17:30

      Träning P-09


      18:30
    • 17:30

      Träning A-lag Herrar


      19:00
    • 18:30

      Träning P-07


      19:45
    • 18:30

      Träning P-05


      20:00
    • 19:00

      Träning P-15


      20:30
    • 19:00

      Träning U-17


      20:30
  • 9Ons
    • 17:00

      Träning P-04


      18:15
    • 17:00

      Träning P-08


      18:30
    • 17:00

      Träning P-06


      18:15
    • 17:30

      9-manna seriespel Adolfsberg P-06


      20:30
    • 18:00

      Seriespel 9 manna P-06


      19:00
    • 19:00

      Adolfsbergs IK (hemma) A-lag Herrar


      21:00
  • 10Tor
    • 10:00

      Vivalla SK (borta) P-07


      12:00
    • 14:15

      Grythyttans IF (hemma) F-0506


      15:15
    • 17:00

      Träning P-04


      18:30
    • 17:00

      Träning P-05


      18:30
    • 17:00

      Kickoff/Löpträning P-09


      18:30
    • 17:00

      Träning P-010


      18:30
    • 17:45

      SMÅ IF (borta) P-07


      19:30
    • 18:30

      Träning F-0708


      20:00
    • 18:30

      Träning P-15


      20:00
    • 18:30

      Träning U-17


      20:00
  • 11Fre
    • 16:00

      Träning P-05


      17:00
    • 17:00

      Träning U-17


      18:30
    • 17:00

      Träning P-15


      18:30
  • 12Lör
    • 10:00

      Seriematch 9-manna Sturehov Röd P-06


      12:00
    • 11:00

      Träning P-05


      12:30
    • 12:15

      Nora BK (hemma) P-07


      14:15
    • 15:00

      Karslund Blå (hemma) P-07


      17:00
    • 17:00

      Västerås BK 30 (borta) U-17


      19:00
  • 13Sön
    • 10:00

      Seriespel 9manna BK Forward Lundby P-06


      12:30
    • 10:00

      Sturehov (borta) P-010


      12:00
    • 10:00

      Träning P-011


      11:00
    • 13:00

      Lekebergs IF (borta) U-17


      15:00
    • 13:00

      Lekebergs IF (borta) P-15


      15:00
    • 13:15

      Träning P-08


      15:30
    • 15:30

      Träning P-08


      18:00
    • 17:00

      Träning P-09


      18:30
  • 14Mån
    v.20
  • 15Tis
  • 16Ons
    • 17:00

      Träning P-04


      18:30
    • 17:00

      Träning P-08


      18:30
    • 17:00

      Träning P-06


      18:30
    • 18:00

      Kiosk på IP F-0708


      21:00
    • 18:30

      ÖrebroSyrianska IF Ungdom Röd (borta) P-05


      20:30
    • 18:45

      Nora BK (hemma) F-0506


      20:45
    • 19:00

      IFK Hallsberg (hemma) P-15


      21:00
      Kumla IP
      Serie: P16/17:2
      Resultat och referat
    • 19:00

      IFK Hallsberg (hemma) U-17


      21:00
  • 17Tor
  • 18Fre
    • 16:00

      Träning P-05


      17:00
    • 16:30

      Träning P-06


      18:00
    • 17:00

      Träning P-15


      18:30
    • 17:00

      Träning U-17


      18:30
    • 18:00

      IFK Örebro (borta) P-07


      20:00
    • 18:00

      Kiosk på IP F-0708


      21:30
    • 18:45

      Nora BK (hemma) P-04


      20:45
    • 19:15

      Adolfsbergs IK Gul (hemma) P-07


      21:15
  • 19Lör
    • 08:50

      Seriespel 7 manna P-06


      12:30
    • 12:30

      Hovsta IF 2 (hemma) F-0708


      13:30
    • 13:45

      Mariebergs IK (borta) F-0708


      14:45
    • 15:00

      IFK Ölme (borta) A-lag Herrar


      17:00
  • 20Sön
    • 09:00

      Kiosk på IP F-0708


      15:30
    • 09:00

      Träning P-08


      14:00
    • 09:30

      Vretstorps IF (hemma) P-07


      11:30
    • 09:45

      kumla blå (hemma) P-011


      10:00
    • 10:00

      Adolsbergs IK gul (borta) F-0708


      11:00
    • 10:30

      Skyllbergs IK (borta) P-07


      12:30
    • 11:15

      Mullhyttans IF/Fjugesta (hemma) F-0708


      12:15
    • 11:45

      IK Sturehov (hemma) P-15


      12:45
    • 17:00

      Träning P-09


      18:30
    • 17:15

      Seriespel 9-manna P-06


      20:30
    • 17:30

      KIF Örebro DFF Blå (borta) F-0506


      18:30
    • 19:00

      Örebro SK FK 2 Svart (hemma) P-04


      21:00
  • 21Mån
    v.21
    • 16:30

      Ompacketering av glasögon P-15


      21:00
    • 17:00

      Träning P-010


      18:00
    • 17:45

      Träning P-08


      19:00
    • 18:00

      KIF Örebro DFF 2 (borta) F-0506


      20:00
    • 18:15

      Träning A-lag Herrar


      19:45
    • 19:00

      Träning P-04


      20:30
    • 19:00

      Träning P-05


      20:30
  • 22Tis
    • 17:00

      Träning F-0506


      18:30
    • 17:30

      Träning A-lag Herrar


      19:00
    • 18:30

      Träning P-05


      20:00
    • 18:30

      Träning P-07


      19:45
    • 19:00

      Träning P-15


      20:30
    • 19:00

      Träning U-17


      20:30
    • 19:30

      Västerås SK (borta) U-17


      21:30
  • 23Ons
    • 17:00

      Träning F-0506


      18:30
    • 17:00

      Träning P-08


      18:30
    • 18:30

      Träning P-06


      20:00
    • 19:00

      Glanshammar/Lillkyrka (borta) P-04


      21:00
  • 24Tor
    • 17:00

      Träning P-05


      18:30
    • 17:00

      Träning P-010


      18:30
    • 17:00

      Träning P-09


      18:30
    • 17:30

      Träning A-lag Herrar


      19:00
    • 18:30

      Träning P-07


      19:45
    • 18:30

      Träning F-0708


      20:00
    • 19:00

      IFK Lindesberg (borta) P-04


      21:00
    • 19:00

      Träning P-15


      20:30
    • 19:00

      Träning U-17


      20:30
    • 19:15

      Adolfsbergs IK 2 (borta) F-0506


      21:15
  • 25Fre
    • 16:00

      Träning P-04


      17:00
    • 16:30

      IFK Kumla P06 (borta) P-05


      17:30
    • 16:30

      Träning P-06


      18:00
    • 17:00

      Träning P-15


      18:30
    • 17:00

      Träning U-17


      18:30
  • 26Lör
    • 10:00

      Övrigt (hemma) P-010


      13:00
    • 13:00

      Bollkallar & Entrévärdar P-07


      16:00
    • 14:00

      SK Sifhälla (hemma) A-lag Herrar


      16:00
    • 16:00

      Lagaktiviteter U-17


      19:00
  • 27Sön
    • 09:00

      Poolspel i Adolfsberg P-09


      13:00
    • 10:00

      Träning P-011


      11:00
    • 11:15

      Karlslunds IF HFK Blå (hemma) P-05


      13:15
    • 13:00

      Karlslunds IF (hemma) U-17


      15:00
  • 28Mån
    v.22
    • Heldag

      Kioskvecka v 22 F-0506

    • 17:00

      Träning P-010


      18:00
    • 17:30

      Träning A-lag Herrar


      19:00
    • 17:45

      Träning P-08


      19:00
    • 19:00

      Träning P-05


      20:30
    • 19:00

      Karlslunds IF HFK (borta) P-15


      20:00
    • 19:00

      Träning P-04


      20:30
    • 19:15

      Rynninge IK 2 (hemma) F-0506


      21:15
  • 29Tis
  • 30Ons
    • Heldag

      Kioskvecka v 22 F-0506

    • 17:00

      Träning P-15


      18:30
    • 17:00

      Träning U-17


      18:30
    • 17:00

      Träning F-0506


      18:30
    • 17:00

      Träning P-08


      18:30
    • 18:00

      Seriespel 9 manna BK forward gul P-06


      19:30
    • 18:30

      Träning P-06


      20:00
    • 18:30

      Träning P-04


      20:00
    • 19:00

      IK Sturehov Blå (hemma) P-04


      21:00
  • 31Tor
    • Heldag

      Kioskvecka v 22 F-0506

    • 17:00

      Träning P-010


      18:30
    • 17:30

      Friidrott P-09


      19:00
    • 17:30

      Träning A-lag Herrar


      19:00
    • 18:30

      Träning P-07


      19:45
    • 18:30

      Träning F-0708


      20:00
    • 19:00

      Träning P-15


      20:30
    • 19:00

      Träning U-17


      20:30