Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om IFK Kumla Fotboll

Följ

IFK Kumla

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig den bästa upplevelsen. Läs mer om vår cookie policy här. Genom att fortsätta använda tjänsten godkänner du denna.

Okej

Mars 2018

Alla aktiviteter
  • 1Tor
    v.9
  • 2Fre
    • 17:00

      Träning P-06


      18:00
    • 17:00

      Kristinehamnscupen P-05


      00:00
    • 17:00

      Träning P-16


      18:15
    • 17:00

      Träning P-15


      18:15
    • 17:00

      Träning U-17


      18:15
    • 19:00

      FBK Karlstad Röd (borta) P-05


      19:25
  • 3Lör
    • Heldag

      Kristinehamnscupen P-05

    • 09:00

      Träning F-07/08


      10:00
    • 10:00

      Träning P-08


      11:00
    • 12:30

      Bråtens IF (hemma) P-05


      13:30
    • 14:00

      Skiljebo SK (borta) A-lag Herrar


      16:00
    • 14:30

      Degerfors IF U16 (hemma) P-15


      16:30
    • 14:30

      Degerfors IF U16 (hemma) P-16


      16:30
    • 17:00

      Uppsala IF Vit (hemma) P-05


      18:00
    • 21:00

      Örebro Syrianska Röd o gul (borta) P-05


      22:00
  • 4Sön
    • 00:00

      Kristinehamnscupen P-05


      15:00
    • 10:00

      Rynninge IK U17 (borta) P-16


      12:00
    • 10:00

      Rynninge IK U17 (borta) P-15


      12:00
    • 10:00

      Rynninge IK (borta) U-17


      12:00
    • 10:00

      Träning P-09


      11:00
    • 10:40

      Rynninge IK (hemma) P-05


      11:40
    • 11:00

      Träning P-04


      12:30
    • 11:00

      IFK Kumla Blå (hemma) P-010


      19:00
    • 11:00

      Träning P-011


      12:00
    • 11:00

      IF Eker (hemma) P-07


      12:30
    • 12:30

      IF Sturehov (hemma) P-07


      14:00
    • 16:00

      Adolfsbergs IK (borta) P-15


      18:00
  • 5Mån
    v.10
  • 6Tis
    • 17:00

      Träning P-04


      18:15
    • 17:00

      Träning F-04/05/06


      18:15
    • 17:00

      Träning P-05


      18:15
    • 18:00

      Utprovning av klubbkläder F-07/08


      19:30
    • 18:00

      Utprovning av kläder P-06


      19:30
    • 18:15

      Träning A-lag Herrar


      19:45
  • 7Ons
    • 17:00

      Träning F-04/05/06


      18:15
    • 20:00

      Karlslunds IF U17 (hemma) P-16


      22:00
    • 20:00

      Karlslunds IF U17 (hemma) P-15


      22:00
    • 20:00

      Karlslunds IF (hemma) U-17


      22:00
  • 8Tor
  • 9Fre
    • 17:00

      Träning U-17


      18:30
    • 17:00

      Träning P-15


      18:15
    • 17:00

      Träning P-16


      18:15
    • 17:00

      Träning P-05


      18:15
    • 17:00

      Träning P-06


      18:00
    • 17:00

      Träning P-06


      18:00
    • 19:00

      Motala AIF U17 (hemma) P-16


      21:00
    • 19:00

      Motala AIF U17 (hemma) P-15


      21:00
    • 19:00

      Motala AIF (hemma) U-17


      21:00
  • 10Lör
    • 10:00

      KB Karlskoga FF (borta) P-04


      12:00
    • 10:30

      Träning A-lag Herrar


      12:00
    • 11:00

      Träning P-08


      12:00
    • 12:10

      Träning P-07


      13:10
  • 11Sön
    • 09:30

      Träning P-09


      11:00
    • 12:30

      Vivalla SK (hemma) P-07


      14:30
  • 12Mån
    v.11
  • 13Tis
    • 17:00

      Träning F-04/05/06


      18:15
    • 17:00

      Träning P-05


      18:15
    • 18:15

      Träning A-lag Herrar


      19:45
    • 18:15

      Träning P-04


      19:45
    • 18:30

      Västerås SK U16 (borta) P-15


      20:30
    • 18:30

      Västerås SK U16 (borta) U-17


      20:30
    • 19:45

      Träning U-17


      21:15
    • 19:45

      Träning P-15


      21:00
    • 19:45

      Träning P-16


      21:15
  • 14Ons
    • 17:00

      Träning F-04/05/06


      18:15
      Kumla IP konstgräs
      Anteckning: Samling kl 16.45
      Kläder efter väder.
    • 19:15

      IK Sturehov (borta) A-lag Herrar


      21:15
  • 15Tor
  • 16Fre
    • 16:00

      Träning P-05


      17:00
    • 17:00

      Träning P-15


      18:15
    • 17:00

      Träning U-17


      18:15
    • 17:00

      Träning P-06


      18:00
  • 17Lör
  • 18Sön
    • Heldag

      Ralfs Pizzerias Turnering P-09

    • 10:00

      Träning P-08


      11:00
    • 12:00

      Skyllbergs IK (borta) P-05


      13:00
    • 15:00

      Skiljebo SK U16 (hemma) U-17


      17:00
    • 15:00

      Skiljebo SK U16 (hemma) P-15


      17:00
    • 16:00

      Träning P-011


      17:00
    • 17:00

      Fellingsbro (hemma) P-07


      18:30
  • 19Mån
    v.12
    • 17:00

      Träning P-010


      18:00
    • 17:15

      Gruppordningsmöte för ledare P-06


      19:00
    • 17:15

      Gruppordningsmöte Ölff P-05


      19:00
    • 18:00

      Träning P-15


      19:15
    • 18:00

      Träning U-17


      19:15
    • 18:00

      Träning F-04/05/06


      19:30
    • 19:00

      Träning A-lag Herrar


      20:00
  • 20Tis
  • 21Ons
  • 22Tor
    • 17:00

      Träning P-04


      18:15
    • 17:00

      Träning P-05


      18:15
    • 17:00

      Träning P-07


      18:15
    • 18:15

      Träning P-06


      19:45
    • 18:15

      Träning A-lag Herrar


      19:45
    • 20:30

      Träning P-16


      22:00
  • 23Fre
    • 16:00

      Träning P-05


      17:00
    • 16:00

      Träning P-09


      17:00
    • 17:00

      Träning P-15


      18:15
    • 17:00

      Träning U-17


      18:15
    • 18:15

      Träning P-08


      19:15
  • 24Lör
  • 25Sön
  • 26Mån
    v.13
  • 27Tis
  • 28Ons
  • 29Tor
    • 17:00

      Träning P-05


      18:00
    • 17:00

      Träning P-04


      18:00
    • 17:00

      Träning P-07


      18:15
    • 18:10

      Frövi IK (hemma) U-17


      20:10
    • 19:30

      FBK Karlstad (borta) A-lag Herrar


      21:30
  • 30Fre
    • 10:30

      Träning U-17


      12:00
    • 10:30

      Träning P-15


      12:00
  • 31Lör