Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om IFK Kumla Fotboll

Följ

IFK Kumla

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig den bästa upplevelsen. Läs mer om vår cookie policy här. Genom att fortsätta använda tjänsten godkänner du denna.

Okej

Februari 2018

Alla aktiviteter
  • 1Tor
    v.5
  • 2Fre
    • 17:00

      Träning P-06


      18:00
    • 17:00

      Träning P-16


      18:15
    • 17:00

      Träning U-17


      18:15
  • 3Lör
    • 09:00

      Träning F-0708


      10:00
    • 09:15

      Seriespel Forward Trängen Kumla blå P-06


      11:00
    • 10:00

      Träning P-08


      11:00
    • 11:15

      Träning P-07


      12:30
    • 11:45

      Match Laxå IF - Kumla Vit P-06


      14:00
    • 16:00

      ÖSK p05 (hemma) P-05


      17:30
  • 4Sön
    • 10:00

      Karlslund IF p05 (borta) P-05


      11:30
    • 10:00

      IK Sturehov Röd (hemma) F-0708


      11:00
    • 11:00

      Träning P-010


      12:00
    • 11:00

      Träning P-04


      12:30
    • 12:00

      Övriga (hemma) P-08


      14:00
    • 13:30

      Träning F-0506


      16:30
    • 16:00

      Träning P-011


      17:00
  • 5Mån
    v.6
    • 17:00

      Träning P-05


      18:15
    • 17:30

      Träning P-15


      19:00
    • 18:00

      IFK Kumla (hemma) P-07


      19:00
    • 18:00

      Träning F-0506


      19:30
    • 18:00

      Träning F-0506


      19:30
    • 18:15

      Träning P-06


      19:45
    • 19:00

      Träning A-lag Herrar


      20:00
    • 19:45

      Träning U-17


      21:15
  • 6Tis
    • 17:00

      Träning P-04


      18:15
    • 17:00

      Träning P-05


      18:15
    • 18:15

      Träning A-lag Herrar


      19:45
    • 18:15

      Träning P-15


      19:45
    • 19:45

      Träning U-17


      21:15
    • 19:45

      Träning P-16


      21:00
  • 7Ons
  • 8Tor
  • 9Fre
    • 17:00

      Träning P-06


      18:00
    • 17:00

      Träning P-16


      18:15
    • 17:00

      Träning U-17


      18:15
    • 17:30

      Match Kumla Vit - Syrianska P-06


      19:00
    • 18:15

      Träning P-05


      19:45
  • 10Lör
    • 09:00

      Träning F-0708


      10:00
    • 10:00

      ÖSK P04 Vit (borta) P-04


      12:00
    • 10:00

      Träning P-08


      11:00
    • 11:15

      Träning P-07


      12:30
    • 14:30

      Vretstorps IF (hemma) A-lag Herrar


      16:30
  • 11Sön
    • 10:00

      Träning P-09


      11:00
    • 11:00

      Träning P-010


      12:00
    • 11:00

      Mariebergs IK (hemma) P-16


      13:00
    • 11:00

      Mariebergs IK (hemma) U-17


      13:00
    • 11:00

      Mariebergs IK U17 (hemma) P-15


      13:00
    • 12:00

      IFK Kumla (hemma) P-07


      13:00
    • 13:00

      Träning P-04


      14:30
    • 14:00

      Styrelsemöte IFK Kumla


      16:00
  • 12Mån
    v.7
    • 17:00

      Träning P-05


      18:15
    • 18:00

      Träning F-0506


      19:30
    • 18:15

      Träning P-06


      19:45
    • 19:00

      Träning A-lag Herrar


      20:00
    • 19:45

      Träning P-16


      21:00
    • 19:45

      Träning P-15


      21:00
    • 19:45

      Träning U-17


      21:15
  • 13Tis
    • 17:00

      Träning P-04


      18:15
    • 17:00

      Träning P-05


      18:15
    • 18:15

      Träning A-lag Herrar


      19:45
    • 18:15

      Träning P-15


      19:45
    • 19:45

      Träning U-17


      21:15
    • 19:45

      Träning P-16


      21:00
  • 14Ons
  • 15Tor
    • 17:00

      Träning P-15


      18:15
    • 18:00

      Utprovning träningskläder U-17


      19:30
    • 18:00

      Utprovning träningskläder P-16


      19:30
    • 18:00

      Utprovning träningskläder P-15


      19:30
    • 18:15

      Träning A-lag Herrar


      19:45
    • 18:15

      Träning P-06


      19:45
  • 16Fre
    • 16:00

      Övriga (hemma) P-08


      17:00
    • 17:00

      Träning P-06


      18:00
    • 17:00

      Träning U-17


      18:15
    • 17:30

      Match Kumla Blå - Adolfsberg Svart P-06


      19:15
    • 18:15

      Träning P-05


      19:45
  • 17Lör
    • 09:00

      Träning F-0708


      10:00
    • 10:00

      Träning P-08


      11:00
    • 13:00

      IFK Kumla (hemma) P-07


      15:00
    • 13:00

      BK Sport U16 (borta) P-15


      15:00
    • 13:00

      BK Sport U16 (borta) P-16


      15:00
    • 16:00

      Match Rynninge Vit - Kumla Vit P-06


      17:00
  • 18Sön
    • 09:30

      IF Eker Örebro (borta) P-010


      11:30
    • 10:00

      Träning P-09


      11:00
    • 10:00

      Rynninge IK p06 (borta) P-05


      11:00
    • 11:00

      Träning P-04


      12:30
    • 12:00

      IFK Kumla (hemma) P-07


      14:15
    • 12:30

      Träning F-0506


      14:00
    • 16:00

      Träning P-011


      17:00
  • 19Mån
    v.8
    • 17:00

      Träning P-05


      18:15
    • 18:00

      Träning F-0506


      19:30
    • 18:15

      Träning P-06


      19:45
    • 19:00

      Träning A-lag Herrar


      20:00
    • 19:45

      Träning P-16


      21:00
    • 19:45

      Träning P-15


      21:00
    • 19:45

      Träning U-17


      21:15
  • 20Tis
    • 17:00

      Träning P-15


      18:15
    • 17:00

      Träning P-04


      18:15
    • 17:00

      Träning P-05


      18:15
    • 18:15

      Träning A-lag Herrar


      19:45
    • 19:45

      Träning P-16


      21:00
    • 19:45

      Träning U-17


      21:15
  • 21Ons
    • Heldag

      Sportlovscupen F-0506

  • 22Tor
  • 23Fre
    • 13:20

      Laxå IF (hemma) P-05


      13:40
    • 14:00

      Skyllbergs Blå (hemma) P-05


      14:20
    • 15:00

      Fjugesta IF (hemma) P-05


      15:20
    • 16:00

      Skyllberg Vit (hemma) P-05


      16:20
    • 17:00

      Träning U-17


      18:15
    • 17:00

      Träning P-15


      18:15
    • 17:00

      Träning P-06


      18:00
    • 17:40

      Örebro Syrianska IF Ungdom (hemma) P-05


      18:00
    • 18:00

      Träningsmatch P-09


      19:00
    • 18:20

      Skyllberg Vit (hemma) P-05


      18:40
    • 19:00

      Skyllbergs Blå (hemma) P-05


      19:20
    • 20:00

      Örebro Syrianska IF Ungdom (hemma) P-05


      20:20
  • 24Lör
    • 09:00

      Träning F-0708


      10:00
    • 10:00

      Träning P-08


      11:00
    • 11:15

      Kiosk IP P-08


      14:00
    • 11:15

      Träning P-07


      12:30
    • 12:00

      Karlstad BK U16 (hemma) P-15


      14:00
    • 12:00

      Karlstad BK U16 (hemma) P-16


      14:00
  • 25Sön
    • 09:00

      Sportlovscup P-09


      16:00
    • 11:00

      Träning P-010


      12:30
    • 12:30

      Rynninge (hemma) P-07


      14:00
    • 14:00

      Karlslunds IF HFK P05 (borta) P-04


      16:00
    • 16:00

      Träning P-011


      17:00
    • 17:15

      AFC Eskilstuna U17 (borta) P-16


      19:15
    • 17:15

      AFC Eskilstuna U17 (borta) P-15


      19:15
    • 17:15

      AFC Eskilstuna (borta) U-17


      19:15
  • 26Mån
    v.9
    • 16:45

      Träning P-010


      17:45
    • 18:45

      Träning P-06


      19:45
    • 19:00

      Träning A-lag Herrar


      20:00
    • 19:45

      Träning P-16


      21:15
    • 19:45

      Träning U-17


      21:15
    • 19:45

      Träning P-15


      21:15
  • 27Tis
  • 28Ons