Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om IFK Kumla Fotboll

Följ

IFK Kumla

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig bästa upplevelsen. Läs vår cookiepolicy här. Genom att fortsätta använda tjänsten godkänner du denna.

Okej

Oktober 2018

Alla aktiviteter
  • 1Mån
    v.40
    • 17:00

      Träning P-010 Vit


      18:00
    • 17:00

      Träning P-06


      18:00
    • 17:00

      Träning P-05


      18:30
    • 18:00

      Träning P-08


      19:00
  • 2Tis
  • 3Ons
    • 17:00

      Träning F-04/05/06


      18:30
    • 17:00

      Träning P-08


      18:30
    • 17:00

      Träning P-05


      18:30
    • 19:00

      Örebro SK Ungdom (hemma) P-15


      21:00
  • 4Tor
  • 5Fre
  • 6Lör
    • Heldag

      Thomas Nordahl Cup P-08

    • 09:00

      Thomas Nordahl cup P-09


      17:00
    • 10:00

      Thomas Nordahl cup P-07


      19:00
    • 11:00

      ÖSK Söder 2 Vit (hemma) F-04/05/06


      13:00
    • 14:00

      Vivalla Sportklubb (borta) P-15


      16:00
  • 7Sön
    • 10:00

      Träning P-012/13


      11:00
    • 11:00

      Lillån FK 2 (hemma) P-04


      13:00
    • 11:30

      ÖSK Söder 2 Svart (hemma) F-04/05/06


      13:30
    • 12:00

      Thomas Nordahl Cup P-010 Vit


      17:00
    • 14:00

      IFK Eskilstuna (hemma) A-lag Herrar


      16:00
    • 14:00

      Bollkallar och entrévärdar P-04


      16:00
  • 8Mån
    v.41
  • 9Tis
    • 17:00

      Träning P-05


      18:15
    • 17:00

      Träning P-06


      18:15
    • 18:15

      Träning P-15


      19:45
    • 18:15

      Träning P-04


      19:45
    • 18:15

      Träning U-17


      19:45
  • 10Ons
  • 11Tor
    • 17:00

      Träning P-07


      18:15
    • 19:00

      Träning U-17


      20:30
    • 19:00

      Träning P-04


      20:30
      Kumla IP (konstgräs)
      Anteckning: Träning med P15 och U17
    • 19:00

      Träning P-15


      20:30
    • 20:45

      Landskamp P-15


      23:00
    • 20:45

      Landskamp P-04


      23:00
    • 20:45

      Landskamp U-17


      23:00
  • 12Fre
    • 17:00

      Träning P-05


      18:15
    • 17:00

      Träning P-06


      18:15
    • 17:30

      Träning U-17


      19:00
  • 13Lör
    • 08:00

      Thomas Nordahls Cup P-06


      00:00
  • 14Sön
    • 00:00

      Thomas Nordahls Cup P-06


      18:00
    • 09:00

      Cup i Latorp P-07


      13:00
    • 10:00

      Träning P-012/13


      11:00
    • 10:45

      Träning F-010/11


      12:00
    • 16:00

      Träning P-09


      17:00
  • 15Mån
    v.42
  • 16Tis
    • 17:00

      Träning P-05


      18:15
    • 17:00

      Träning P-06


      18:00
    • 18:15

      Träning U-17


      19:45
    • 18:15

      Träning P-04


      19:45
    • 18:15

      Träning P-15


      19:45
  • 17Ons
  • 18Tor
    • 17:00

      Träning P-07


      18:15
    • 19:00

      Träning P-15


      20:30
    • 19:00

      Träning P-04


      20:30
    • 19:00

      Träning U-17


      20:30
  • 19Fre
    • 17:00

      Träning P-05


      18:15
    • 17:00

      Träning P-06


      18:00
    • 17:30

      Träning U-17


      19:00
    • 18:00

      Skyllbergs IK (hemma) P-05


      19:00
  • 20Lör
    • 09:00

      Träning P-08


      10:15
    • 11:00

      Träning F-010/11


      12:00
    • 12:00

      Vasalunds IF (borta) P-05


      13:00
    • 15:00

      Karlslunds IF (hemma) P-05


      16:00
  • 21Sön
  • 22Mån
    v.43
  • 23Tis
    • 19:00

      Träning U-17


      20:30
  • 24Ons
  • 25Tor
  • 26Fre
  • 27Lör
  • 28Sön
  • 29Mån
    v.44
  • 30Tis
  • 31Ons