Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Viking HC A-lag
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Viking HC A-lag.
A-lag
Följ oss för uppdateringarden där kung tycker ja borde visa vad han kan .. han värkar va förbannat stor i käften allafall
RapporteraHur ska khc kunna vara ett topplag jämt när dom får 10 st nya junisar varje år som aldrig spelat senior hockey?? de är bara alla andra som säger att dom ska gå upp å inte dom själva !
Rapporterakarskoga är ett gäng förlorare. förlust 3-1 i första matchen o vinst 4-0 i andra så är det men är det inte serien som räknas? ni va me o slogs i toppen i fjol då ska ni ju ta oss hur lätt som hälst egentligen . ni har ju stor spelarna som sammy o micke löfgren o de där ojoj det är ju rena elitserie spelarna ju ? Hade vi fullt lag ? Nej det hade vi inte. Lägg ner nu va fan ni karlskoga bor ä ju körda i huvve. Hockey går ut på kamp o inte tupp fektning . haha sopor
RapporteraKarlskoga är ett lag med storhetsvansinne.. åker runt i Div 2 och tror de ska gå upp varje år :-) Hahahaha kommer de aldrig klara med det laget!
RapporteraHahaha det värsta av allt är att det är spelarna i Karlskoga som är inne och skriver.. Hahaha jag dör. Damlaget Karlskoha HC :-) Hellre Punkare Raggare och Rockstar än en skitunge som gnäller på domaren och spelar fegt och får sin blöja bytt av Mammsen i periodpaus :-)
RapporteraJa det är barn. Vi måste ju ha några som kan hålla en konversation med er?
Rapportera
De finns ju inte en hockeyspelare i Viking!
Raggare/Punkare/Rockstars
De fanns nog ingen som såg ut att vara en hockeyspelare.
Jag har då aldrig sett på maken till barnsligare lag än er (Karlskoga). Ärligt talat det största gnällgänget på detta jordklot!! Naturligtvs ska ni slå viking... ni är ett topplag som satsar på Div 1 och Viking är nykomlingar från Div 3 med mål att hålla sig kvar i Div 2. Men har alltid varit så med Karlskoga. Ni gnäller på domaren och spelare men spelar ärligt talat som ett gäng kärringar. Inga tacklingar bara rapp och slag. Nej usch vilket damlag ni är!! Viking spelar iaf som ett Hockeylag. Sen är vi iaf bästa laget i ishallen och behöver inte LÅNA hallen av nått värdelöst Allsvenskt lag. Tack för ordet.
RapporteraJaha det där var ju inte så himla svårt. Skulle ha vunnit första matchen i Nobelhallen också när vi hade över 40 skott mot era futtiga 20 och ni hade flyten att näta. Ungefär samma upplägg denna match men vi vinner med 4-0. Och det är så jävla rättviiist!!
Rapportera
Okej, för ni i Karlskoga såg ju ut som hockey spelare??? mer än halva erat lag är ju dvärgar!
Rapporteraoch hur ser man ut om man är hockey spelare?????