Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Viking HC A-lag
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Viking HC A-lag.
A-lag
Följ oss för uppdateringarde som sitter i styrelsen har väl inge intresse av att behålla laget då kanske inte deras EGNA tar en plats i laget :/
Rapporterahur tänker viking? borde man inte ha försökt att behålla nästan hela laget från ifjol? väldigt dåligt att dom inte ens har hört av sig nått till några spelare!!
RapporteraSjälvklart. Vem som helst är välkommen. Det är bra med konkurrens även under barmarksäsongen.
Rapportera
Nån som vet om man får va med på barmarksträningen? Skulle va kul att träna.
Ja en seriös fråga, så ge seriöst svar.
Vad jag har hört verkar det som om det blir svårt att till och med få ihop ett helt lag i år. Vem som helst är välkommen att börja spela när isträningen börjar ryktas det om. Det kan nog bli spelarbrist i Viking enligt säkra källor.
Rapporterahmm, men om man ska spela ska man inte träna barmark då? eller är det bara att komma till isen?
Rapporteradet är väl ingen brådska på spelarfronten än? det e ju bara maj månad nu å hockeyn börjar väl inte förrän i sep, okt?
Rapporteraär inte det väldigt dåligt? men borde ju försöka att höra med lite spelare!
Rapportera
nej tänker dom så så har dom inget div 2 lag kvar.. då kan dom hålla sig till 3:an!! s
Rapportera