Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Venestad IF Herrar
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Venestad IF Herrar.
Herrar
Följ oss för uppdateringar
Rejält svullen och ont i höften ännu så får stå över idag med tyvärr.
Som jag sa till Packe i tisdags var detta bara början på mina skador. Om han tvivlar fyller säkert tex Vidal in luckorna.
FREDAGSMATCH.
Härligt frågan går till mina vapenbröder skall ni hänga på och se hör av er så kan jag1 köra måst ju in och se grabbarna spela kanske svårt att få plats längs långlinjen men vi försöker väl.
En bra start på helgen sedan blir det julbord i klubbstugan på lördagen sovmorgon på söndag och avslutar med film med familjen på sön eftremiddagen sen har den helgen gott.
Centrum
Komigen Venestad nu gör ni ett bra jobb i Alliansen och visar alla som har underskattat är att ni kan spela boll med hjärta. Lycka till!
Rapportera
Får passa på att önska dig lycka till "Packe" med ditt nya uppdrag i Venestad med så många nyförvärv från Tollarp kan du ej misslyckas vi vill samtidigt önska Dig en God Jul o ett Gott Nytt År!!!
Rapportera
N.Ryd nej det är ju V.Ryd som står för kommentarerna vi analyserar bara. Men det lär vara ett dj...la drag på bänkarna längs långlinjen.
Centrum
Centrum!
Hur tänkte du nu?
Vi kommenterar väl aldrig något, eller?
Men namn på tröjorna är en bra idè!
Men när jag tänker efter, så låter det kostsamt med
så många spelare!
Kanske finns det några sponsorer, som är intresserad av
att synas på riktigt!
Kommer detta laget vältränat och samspelt till seriestart,
kommer nog Kristianstadsbladet på besök!
Vilka nyförvärv bra spelare som har spelat i höga divisioner, Venestad division fem 2014? stor chans till det ! Lycka till
Rapportera
Man tackar för inbjudan, men jag måste avstå denna gång!
RapporteraMen vi hörs av innan match nr.2!