Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Skellefteå AIK Hockey U13
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Skellefteå AIK Hockey U13.
U13
Följ oss för uppdateringar
Nu är det bara timmar kvar och förhoppningsvis känner alla att de har koll på läget.
På Swehockeycup.se finns spelschema, motståndarlag och resultat när matcherna drar igång. Spelarna äter lunch och middag tillsammans under helgen. Frukost lör& sön samt kvällsfika på lördag erbjuds också men tränarna meddelar om de blir gemensamt käk. Om inte är spelarna ändå välkomna om det passar er föräldrar, kan ju vara skönt om man tex jobbar sent eller tidigt på arenan.
I morgon lämnas fikat in i sportbaren i samband med barnens samling. Om ni har bakat mjölkfritt eller glutenfritt får ni gärna skriva det på lådan så vi vet.
Vi kommer ha omklädningsrum 9, men då vi har 200 spelare och 52 ledare som ska röra sig i spelarkorriodren hoppas vi att alla föräldrar och övrig publik försöker att inte vara där.
Alla gruppers arbetsschema finns på laget, under dokument. Blir det några frågor/sjukdomar/övrigt är det viktigt att ni pratar med er gruppledare
Matcherna i C-hallen kommer sändas på hockeytv.
På söndag mellan 15-16 är det lite städning och bortplockning som behöver göras, om vi alla hjälps åt kommer det gå superfort. Vi meddelar på söndag var hjälp behövs, stort tack på förhand!
| Föräldramöte | 4 jun, 19:00 |
|
|
B-hallen stängd |
| 11 maj | Mål och riktlinjer |
| 6 apr | U18 spelar SM-final! |
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera