Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Rasbo IK A-lag Herrar Div 5
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Rasbo IK A-lag Herrar Div 5.
A-lag Herrar Div 5
Följ oss för uppdateringar
Helt korrekt, Höök, Erol, Malm, Håkan, och Jansson!
Finns inget mer att säga egentligen, tycker att vi tar diskussionen tillsammans på tisdag ist. för här på nätet...
Känner dock att det är värt att lyfta fram det positiva från matchen ist. för det negativa. Vi gjorde faktiskt en rent spelmässigt gedigen match. Att vi släpper in två mål återspeglar, enligt mig, inte matchen - det är ju iaf. positivt...
Underbar match sist gubbar, tyvärr hade ni en kapten som slarvade på fel ställe och en domare som ja jag vet inte. Ingen behöver vara rädd för en utskällning (förutom jag i så fall) efter det vi presterar. Det är inte lätt att möta lag som backar hem och ställer 8 - 9 man i straffområdet. Men jag tycker inte att vi ska gräva ner oss så långt för som tidigare talare har poängterat är vi bara två poäng efter. Vi slår dem på hemmaplan svårare än så är det inte. Nu har vi lärt oss något nytt och kommer inte göra om samma misstag igen, upp med hakan nu boys så siktar vi på nästa match.
Rapportera
R I K ...RIKRIKRIK
Upp med snacket, gubbar! Vad är det för surr om utskällning. Var konstruktiva, vi är ju med i toppen, det här är ju kul.
Jag tycker mot HÖFF att vi gör en bra match med stark startelva och var värda minst oavgjort.
Min planering:
Jag kommer att vara bortrest tisdag 3/6 till söndag 8/6 men jag skall försöka hinna hem till matchen mot Söderbykarl.
Både Tommy och jag reser bort onsdag 11/6 kl.12, åter fredag 13/6 kl.12 så till matchen mot Knutby är vi tillbaks :)
Anette o Lelle får, om möjligt, fixa extra mycket pga detta :(
Instämmer helt med Erol där. Vi spelade bra och hade tyvärr inte turen på vår sida igår. Resultaten gick ju våran väg så det är inte kört än. Norrskedika som leder har 14 poäng så vi ligger bara 2 poäng efter. Kom igen nu boys. vi tar det här. Trevlig Lördag
Rapportera
Ni ska inte få en utskällning
Jag förstå inte vad det kommer ifrån
vi ska gå igenom vissa saker
så jag vill att alla kommer så vi vet vad som gäller.Teori pass//björn :)
Med tanke på tididgare inlägg om ex utskällning....Vi åker till en bortaplan där hemmalaget inte har släppt in mer än ett mål på tre matcher. Vi saknar minst tre givna spelare i startelvan. Vi rullar boll hela tiden överlag och försöker verkligen bjuda till. De backar hem med sin backlinje hela tiden så vi kan inte utnyttja mackans speed efter skarvar utav jonas, utan de bollarna hamnar inne i boxen där deras backlinje och målis plockar dom. Vi förlorar på två små situationer som inte beror på att vi blir överspelade, däremot är vårat mål ett riktigt fint spelmål. Varför skulle vi ta emot en utskällning? Får man inte förlora nån match under en säsong? På bortaplan? Mot ett topplag?
Rapportera
Hej är det någon som vet varför det inte görs något åt våra fotbollsplaner. Det finns ju snart inget gräs kvar på dem. Vem är det som är ansvarig för att det sköts om på rätt sätt. Nu börjar det snart bli aktuellt att flytta våra träningar och matcher till planer med gräs. Jag personligen skulle tycka det var lite pinsamt att spela hemmamatch på bortaplan.
Rapportera