Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Pite Runners
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Pite Runners.
Pite Runners LDK
Följ oss för uppdateringarLogga in för att skriva i gästboken
Jag springer ett LP i morgon från Nolia kl 10!
Det verkar bli fint väder och lite vind:)
Vilka kommer med?!
Jag anmäler mig till träningslägret.
Springer imorgon kl.10.00 från
Nolia=)
Kurt o Angela vill gärna vara med på någon del av träningslägret. Då vi länge haft problem med olika skador och inte kan springa eller vill pröva speciellt många nya grejor är det främst söndagens föreläsning av Petter Larrson om träningslära vi vill delta i. Eventuellt kommer Angela på lördagens lektion i frisim. Ingen middag för oss.
Rapportera
Jag anmäler mig till träningslägret.
Läger + Middag.
Men jag kommer inte att springa. Antingen cyklar jag en runda eller så tittar jag på.
PS. "simglasögon + "fiff-grejer" att göra oss fina till" ?? Ska vi ha simglasögon på middagen?? DS
Hej!
Eftersom det är skärtorsdag idag - kan man undra om det är upplåst i Noliahallen?! Själv ska jag springa så pass långa intervaller att det är bättre att vara utomhus.
Angela har nyckeln, vet jag - om någon promt vill in!
Vi var också några som pratade lite om vi skulle flytta söndagens (påsksöndag) LP till måndag - precis som i fjol - kanske fler kan komma då?
Vad säger ni? För Nilssons passar måndag bättre. I så fall kör vi väl samma tid (10:00)?!
GLAD PÅSK:-)
/Camilla och Peter
Vore tacksam om ni som ämnar deltaga i träningslägret gör skriver det här! Tänker inte anordna om ingen vill deltaga?
RapporteraDet är ju inte för egen del vi gör det utan för er medlemmar:)
Vi hoppas ju alla vill komma då det är ett mkt bra allround program. Programmet ligger ute på vår hemsida.
Tack till er som anm sig
Mvh Peter