Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Örebro Konståkningsklubb System 2
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Örebro Konståkningsklubb System 2.
System 2
Följ oss för uppdateringar
Hej!
Som ni redan vet om är kommer vi under nästa vecka arrangera två stycken coopertest som åkarna får anmäla sig till.
Detta kommer ske i Karlslundsspåret vid följande tillfällen:
Onsdag 24/5 kl.19.30-20.15
Fredag 26/5 kl.17.00-17.45
Åkarna behöver inte delta vid båda tillfällena utan väljer den dag som passar dem bäst. Är man skadad eller av annan anledning har svårt att springa 3 km behöver man självklart inte delta, detta är frivilligt och vi tar endast in anmälningar för att veta hur måga åkare vi kan förväntas oss kommer närvara.
Hjälp av föräldrar:
Då vissa åkare fortfarande känner sig lite osäkra på hur banan går önskar vi lite hjälp från er föräldrar. Om det några som tänkt skjutsa till Karlslundsskogen och sedan vänta där skulle vi vilja ber er om hjälp för att underlätta för åkarna. Det är vid några få ställen i löparspåret där man måste välja rätt väg för att springa 3 km och vid dessa ställen skulle vi vilja placera ut en förälder som kan peka vart åkarna ska när de kommer dit. På så sätt kan åkarna fokusera helt på löpningen och behöver inte vara oroliga för att springa fel.
Hej! Jag kan stå någonstans utefter spåret på fredagen.
RapporteraRapportera
Astrids föräldrar kan hjälpa till på fredag
RapporteraRapportera