Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Örebro Konståkningsklubb System 2
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Örebro Konståkningsklubb System 2.
System 2
Följ oss för uppdateringar
Hej!
Vi vill börja med att tacka för en bra och rolig höstssäsong.
För information kommer vi ha vissa små schemaförändringar inför vårsäsongen.
Samtliga istider kommer vara detsamma som innan men vi kommer på vissa tider fördela om vilka grupper som tränar när för att få en så jämn fördelning av åkare som möjligt på varje träningspass.
Dessa ändringar kommer dock inte göras förens efter testen 10/1 då det kan ske förändringar i grupperna då. Alltså planeras det nya schemat börja gälla från och med måndag 16/1. Om vi sedan skulle märka att någon åkare får problem med det nya schemat kommer vi självklart se över detta.
Om man redan nu vet med sig att det är någon dag i veckan som man inte kommer träna under våren får man gärna informera om detta så vi vet hur många åkare vi ska förvänta oss under varje träning.
Vi kommer även ändra fördelningen i omklädningsrummen och blanda A och B åkare. Det gör att alla juniorer och seniorer kommer dela omklädningsrum och att ungdomar och miniorer kommer dela med varandra.
Nu fortsätter vi jobba på lika bra på träningarna så vi är redo inför vårsäsongen.
Gott nytt år!
// Susanne & Mickis
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera