Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Örebro Konståkningsklubb Fortsättningsgrupp 2 pass
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Örebro Konståkningsklubb Fortsättningsgrupp 2 pass.
Fortsättningsgrupp 2 pass
Följ oss för uppdateringar
Hej!
Nu drar säsongen äntligen igång för fortsättningsgrupp-2 pass!
Markträning
Nästa vecka kommer det vara en extra markträning på tisdag (alltså inte något som nödvändigtvis kommer gälla varje tisdag, men förhoppningvis något som återkommer). Till markträningen behöver åkarna ha gympaskor och en vattenflaska. Har man ett hopprep hemma får man gärna ta med det. Vi ser gärna att alla som kommer på ispasset också deltar på markträningen.
Vecka 34 gäller följande tider:
Tisdag - behrn arena
16:30-17:45 - isträning
18:00-18:45 - markträning
Fredag - Trängen
17:00-18:10 - isträning
Hej! Träningen idag fredag börjar 17:00. Har förstått att jag förvirrat flera av er då tiden i ”informationsbrev” säger 17:15. 17:15 är ordinarie tid och börjar gälla 25/9, fram tills dess kan tiderna variera.
RapporteraRapportera