Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Örebro Konståkningsklubb System 1
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Örebro Konståkningsklubb System 1.
System 1
Följ oss för uppdateringar
Hej!
Då reparationer behöver göras på Trängen under ett antal veckor så stänger ishallen sista april för reparationer. Vi har tillsammans med hockeyn ansökt om möjlighet att träna på is på Behrn under maj månad men som det ser ut i nuläget kommer detta inte vara ett alternativ. Därför som läget ser ut just nu så slutar isen sista april och börjar igen preliminärt vecka 31 när vi går på för våra egna sommarläger.
Om efterfrågan finns kan vi under denna period erbjuda barmarksträning av olika slag men vi vill informera er om detta redan nu så de som villl träna på is under sommaren har möjlighet att ansöka till något sommarläger.
Inga kommande aktiviteter
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera