Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Ope IF P-13
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Ope IF P-13.
P-13
Följ oss för uppdateringar
Ogräsrensningen på söndag är obligatoriskt, detta är tidigare informerat till spelarna. Ju fler vuxna, föräldrar/släkt/vänner som hjälper till desto bättre och snabbare går det.
Det är många spelare som kör Z-träning i vårt lag. Dock krockar helgens Z-träning med vår obligatoriska ogräsrensning.
Ogräsrensningen är en otrolig möjlighet till en stor/bra intäkt för laget och ska prioriteras. Den motsvarar intäkterna för nästan 3 säljinsatser för laget och det är mycket! och ger en fantastisk möjlighet till att göra saker med laget kommande åren.
Arbetet på Söndag beräknas ta ca 3tim om vi är många och arbetar effektivt.
Om alla arbetar på bra och vi är klara/nästan klara vid 11.30 så kan spelarna som tränar Z avvika på det.
Om vi inte är klara måste slutförandet av ogräsrensningen prioriteras vilket innebär: ingen träning med Z. Hjälps vi alla åt bra så finns det goda möjligheter till båda.
Vi förutsätter att ingen spelare går på Z-träning utan att ha arbetat på ogräsrensningen. Vi pratade med grabbarna i onsdags att alla orsaker, utom de giltiga (ex cup i annan idrott i södra Sverige) meddelas till Cissi.
Vi laddar för ett bra genomfört arbet men vill att alla har med sig en tydlig förutsättning enl ovan.
Stort tack till Magnus som hjälpt oss att fixa dessa jobb!
/Ledarna
Träning | 26 sep, 17:00 |
Frösö IF 2 (hemma) | 27 sep, 11:00 |
Träning | 28 sep, 17:30 |
Träning | 1 okt, 17:50 |
Träning | 2 okt, 17:50 |
![]() |
Mv-träning |
8 sep | JHFFs barn & Ungdomskonferens 2025 |
8 sep | Gåfotboll för dig 65+ |
13 aug | Ledare/Volontärer |
5 aug | Kvantumligan |
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera