Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Ope IF P-13
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Ope IF P-13.
P-13
Följ oss för uppdateringar
Hej
Nu kan du önska arbetspass för våra obligatoriska arbetsinsatser. Ni hittar länk till formulär nedan. Det handlar om Storsjöyran, Storsjöcupen, Bingo och Bollkalle, som alla har fördelats via kansliet på Ope-IF. Information om datum, tider med mera för de olika jobben hittar ni i formuläret. Vi ska försöka ha ett preliminärt schema klart i början på juni. Vi vill att alla fyller i formuläret - det underlättar både för er och oss. Ni som inte har fyllt i kommer vi att fördela ut.
För de obligatoriska arbetsinsatserna gäller att om ni har tre barn eller fler som spelar i Ope arbetar ni för de två äldsta. Meddela oss om ni omfattas av den regeln. Ni kan läsa mer om villkoren kring de obligatoriska arbetsinsatserna i Medlemsbrevet och i informationen från vårt eget föräldramöte.
För att dryga ut lagkassan och undvika allt för många egna säljinsatser har vi utöver de obligatoriska arbetsinsatserna anmält intresse om föreningsjobb (ogräsrensning, Städa Sverige, Destination Östersund och Surfbukten). Om vi erbjuds jobb kommer vi att behöva dra ihop folk med kort varsel. Vi lägger ut information här på Laget när/om dessa erbjudanden kommer. Vi vet inte förutsättningarna men ska försöka att få det så rättvist som möjligt. I första hand blir det ni som inte arbetar på Bingon eller Yran som arbetar på dessa jobb.
OBS! Vi behöver snarast en till person som kan arbeta på Storsjöyran! Detta gäller lördagen. I formuläret kan du fylla i om du kan jobba. Om vi inte fyller den här platsen kommer vi att behöva ta pengar från lagkassan motsvarande vad det kostar Ope att ta in en ersättare. Ni som arbetar på Yran slipper jobb under Storsjöcupen och bingon.
Fyll i formuläret senast 28 maj. Endast ett svar per spelare.
Länk: https://forms.office.com/r/50xYmzK8Bz
Hör av er om ni undrar något
Hälsningar Föräldragruppen i P-13
Sandra (070-6783568),
Eva (070-3328528),
Tobias (070-2659603)
IFK Östersund P2013Röd (hemma) | 10 jun, 19:00 |
Träning | 11 jun, 17:50 |
Hudik Cup dag 1 | 13 jun, 12:00 |
Hudik cup dag 2 | 14 jun |
Hudik cup dag 3 | 15 jun |
![]() |
Seriefinal |
2 jun | Föreläsning |
27 maj | Derby Ope IF tar emot Dvärsätts BK |
29 apr | ICA Maxi Fotbollscamp |
Sista platsen på Yran är nu löst så ni kan bortse från att fylla i där. Tack till Sigges pappa 😀
RapporteraRapportera
Hej. Är det bara jag som inte kan klicka på länken till formuläret eller finns den nån annanstans att klicka på?😃
RapporteraRapportera
Jag använder telefonen och där behövde jag markera text så kommer ett alternativ upp att öppna länk.
RapporteraRapportera
Funkade inte för mig heller, men det funkade att kopiera och klistra in 👍
RapporteraRapportera
Men va kreativa ni är!!😃😃 Tack👌👌
RapporteraRapportera
Sorry! Nu ska det funka att klicka på länken :) Annars kan man göra som Elin och kopiera in den.
RapporteraRapportera