Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Öjeby IF F-13
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Öjeby IF F-13.
F-13
Följ oss för uppdateringar
Hej alla! Här kommer lite information om cupen som vi ska spela i Kalix nästa helg 8-10/8, BD Open.
Vi samlas alla kl.12 på Björklunda på fredag och åker i samlad trupp mot Kalix och Manhemsskolan där vi ska bo. När vi kommer fram hjälps vi alla åt att ställa i ordning klassrummet, pumpa upp madrasser osv. Strax före kl.15 beger vi oss mot Furuvallen där vi spelar vår första match. Vi kommer att behöva hjälp från föräldrar att skjutsa till och från matcher, men det kan vi se/prata ihop oss om på plats. Efter matchen åker tjejerna tillbaka till skolan för middag och sedan kl.19.15 ska vi vara tillbaka till Furuvallen igen för invigning.
På lördag har vi två matcher och på söndag ytterligare 2 matcher. Lördag kväll är det disco för spelare och ledare mellan kl. 20-21 på Folkets hus om tjejerna är sugna på det.
Matcherna kommer att spelas 2x20 min med 3 min halvlekspaus.
Vi kommer att spela följande matcher:
Fredag 8/8 kl.15.40 Gammelgårdens IF 1 -Öjeby IF Plan: Furuvallen 2
Lördag 9/8 kl.10.40 Öjeby IF – IFK Luleå vit Plan: Furuvallen 2
Lördag 9/8 kl.16.30 Nyborgs SK – Öjeby IF Plan: Furuvallen 2
Söndag 10/8 kl.10.40 Pajala IF – Öjeby IF Plan: Billerudkorsnäs Arena 8
Söndag 10/8 kl.14.00 IFK Luleå Blå – Öjeby IF Plan: Billerudkorsnäs Arena 10
På söndagen hjälps föräldrar, barn och ledare åt att städa och återställa klassrummet i det skick som det var när vi anlände. Info om när det sker kan vi kommunicera i vår messengergrupp.
Matsedel
Fredag
Middag 16.00-19.00
Chicken nuggets med ris och kall currydressing
Lördag
Frukost 07.00-09.00
Fil och flingor, smörgås. Kaffe, te, choklad och juice.
Lunch 11.00-14.00
Köttfärssås och spagetti
Middag 16.00-19.00
Nattstekt karré med potatisgratäng
Söndag
Frukost 07.00-09.00
Fil och flingor, smörgås. Kaffe, te, choklad och juice.
Lunch 11.00-14.00
Krämig korvstroganoff med ris.
En packningslista finns under dokument som kan vara till hjälp för att få med sig allt, eller iaf inte glömma det viktigaste :) Alla spelare har också gratis inträde på ett bad i närheten så badkläder är bra att ta med.
Ser fram emot en härlig och rolig helg tillsammans, ses på fredag!
Så kul, det ser vi framemot! Vi är på plats redan eftersom att vi åker upp torsdag morgon men vi syns på skolan på fredagen ☺
RapporteraRapportera