Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Örebro Hockey Ungdom Team 11
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Örebro Hockey Ungdom Team 11.
Team 11
Följ oss för uppdateringar
Hej
Nu har vi gjort klart schemat för sommarfysen. Start 5/5.
Vi har valt att satsa lite extra mot tidigare år och föreningens förslag. Passen på tisdagar och torsdagar hålls av Linda Waara från Vinnarspåret. Vi har fått en sponsor som betalar en del av kostnaden, Grananders Entreprenad, stort tack till dig!
Finns det någon annan som är intresserad av att sponsra sommarfysen är ni välkomna att höra av er. Om vi inte får in någon mer sponsor så landar kostnaden på 1000 kr per spelare. För de som inte har valt att anmäla sig till hela sommarfysen så är ni välkomna att delta på de pass ni vill ändå. Kostnaden blir då 70 kr per pass.
Vi kommer även kalla till ett kortare föräldramöte i samband med ett av fyspassen där vi stämmer av säsongen samt ger lite kort info. Återkommer senare med tid och datum.
Upplägget blir enligt följande:
Måndagar: 18:00-20:00 Ispass i Katrineholm (start 12/5)
Tisdagar: 17:30-19:00 Gnugg -Lillån (styrka- ben & bål)
Torsdagar: 17:30-19:00 Gnugg -Lillån (hopp, sprint & intervaller)
Fredagar: 17:00-18:30 Rostahallarna (styrka- överkropp & bål)
Lördag/söndag: Frivilliga extrapass
//Micke
Hur många måndagar blir det? Mellan datum? Måste söka ledigt dom eftermiddagarna😅
RapporteraRapportera
12/5- 16/6 blir det i Katrineholm. Försök gärna samåka så underlättar det.
RapporteraRapportera
Låter som ett jättebra upplägg :)
RapporteraRapportera