Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Mariebo IK

Följ

Mariebo IK

Följ oss för uppdateringar
Följ

Maj 2022

Alla aktiviteter
  • 1Sön
    v.17
    • 00:00

      Städning av klubblokalen P-07


      19:00
    • 09:30

      Månsarps IF (hemma) F-11/F12


      11:30
    • 11:00

      Fiberduken ska in.... MIK/Haga F17


      12:00
    • 11:30

      Bankeryds SK svart (hemma) P-11


      13:30
    • 12:00

      Habo IF gul (borta) P-12


      14:00
    • 12:00

      IF Hallby FK blå (borta) P-12


      14:00
    • 12:00

      Landsbro IF FK (borta) F-11/F12


      14:00
    • 13:00

      P 07 match mot råslätt Bussbokning


      18:00
    • 13:30

      Jönköpings Södra IF svart (hemma) P-11


      15:30
    • 15:00

      Råslätt SK (borta) P-07


      17:00
    • 16:00

      Träning F-14/15


      17:00
    • 16:00

      Husqvarna FF 2 (borta) P-09


      18:00
    • 16:00

      Hovslätts IK (hemma) F-10


      18:00
    • 18:00

      Träning F-16


      19:15
  • 2Mån
    v.18
  • 3Tis
    • 16:45

      Träning P-12


      18:15
    • 17:00

      Träning P-14


      18:00
    • 17:00

      Träning F-07


      18:30
    • 18:00

      Träning F08/09


      19:30
    • 18:00

      Träning P-10


      19:30
    • 18:15

      Träning A-lag Damer


      19:45
    • 18:15

      Träning P-08


      19:30
    • 19:30

      Träning P-07


      21:00
  • 4Ons
  • 5Tor
  • 6Fre
  • 7Lör
    • 09:30

      Habo IF 1 (hemma) F08/09


      11:30
    • 09:30

      Habo IF röd (hemma) P-10


      11:30
    • 09:30

      Poolspel Bankeryd SK P-13


      12:30
    • 10:00

      Damer div 1 mellersta Götaland match mot BK Häcken. Bussbokning


      21:00
    • 10:00

      Jönköpings Södra IF (borta) F-11/F12


      12:00
    • 11:00

      Jönköpings Södra IF (borta) F-07


      13:00
    • 11:00

      Norrahammars GIS vit (borta) P-11


      12:30
    • 11:30

      Husqvarna FF vit (hemma) P-11


      13:30
    • 13:00

      Egnahems BK 9-m (borta) P-07


      15:00
    • 13:30

      Habo IF blå (hemma) P-12


      15:30
    • 13:30

      domare P-09


      14:45
    • 15:30

      Seriematch MIK Gul vs Assyriska P-12


      17:00
    • 15:30

      domare P-09


      16:45
    • 15:30

      Assyriska IK röd (hemma) P-12


      17:30
    • 16:00

      Ekhagens IF 2 7-m (borta) P-09


      18:00
    • 16:45

      BK Häcken (borta) A-lag Damer


      18:45
  • 8Sön
    • 09:00

      Träning F-2016


      10:00
    • 09:30

      Tenhults IF (hemma) F08/09


      11:30
    • 09:30

      Ekhagens IF svart (hemma) F-11/F12


      11:30
    • 09:30

      Habo IF blå (borta) F-10


      11:30
    • 10:00

      Träning P 16/17


      11:00
    • 11:00

      Jönköpings Södra IF (borta) P-08


      13:00
    • 11:00

      Träning P-13


      12:15
    • 11:00

      Föräldrar möte P 13 P-13


      12:00
    • 11:30

      Ekhagens IF svart (hemma) P-12


      13:30
    • 11:30

      domare P-09


      12:45
    • 12:00

      Gränna AIS (borta) P-10


      14:00
    • 12:30

      Egnahems BK 2 (hemma) P-09


      14:30
    • 14:00

      Egnahems BK orange (borta) P-12


      16:00
    • 14:00

      IF Eksjö Fotboll röd (hemma) F-11/F12


      16:00
    • 14:00

      Näsets SK (hemma) MIK/Haga F17


      16:00
    • 15:30

      Tranås FF 2 (hemma) P-09


      17:30
    • 16:00

      Träning F-14/15


      17:00
    • 16:00

      Bottnaryds IF (borta) P-11


      18:00
    • 17:00

      Träning F-13


      18:00
    • 18:00

      Träning F-16


      19:30
    • 18:00

      Träning P-14


      19:00
  • 9Mån
    v.19
  • 10Tis
    • 16:45

      Träning P-12


      18:15
    • 17:00

      Träning P-14


      18:00
    • 17:00

      Träning F-07


      18:30
    • 18:00

      Träning F08/09


      19:30
    • 18:00

      Träning P-10


      19:30
    • 18:15

      Träning A-lag Damer


      19:45
    • 18:15

      Träning P-08


      19:30
    • 19:30

      Träning P-07


      21:00
  • 11Ons
  • 12Tor
  • 13Fre
  • 14Lör
    • 08:00

      F 17 match mot Hönö IS/IFK Björkö Bussbokning


      19:00
    • 08:30

      Poolspel F-14/15


      11:15
    • 09:30

      Waggeryds IK (hemma) P-08


      11:30
    • 09:30

      domare P-09


      10:45
    • 09:30

      IF Haga gul (hemma) P-12


      11:30
    • 11:00

      Norrahammars IK (borta) P-10


      13:00
    • 11:30

      Bankeryds SK gul (hemma) F-10


      13:30
    • 12:00

      Hovslätts IK (borta) P-11


      14:00
    • 12:30

      Waggeryds IK (hemma) P-07


      14:30
    • 12:30

      Hönö IS/IFK Björkö (borta) MIK/Haga F17


      14:30
    • 13:00

      Råslätt SK (borta) F-11/F12


      15:00
    • 13:30

      Egnahems BK vit (hemma) P-11


      15:30
    • 14:00

      Tenhults IF (borta) F-11/F12


      16:00
    • 14:00

      Jönköpings Södra IF vit (borta) P-12


      16:00
    • 14:30

      Uppdrag 14/5; 8 bollflickor + 3 vuxna F-11/F12


      17:00
    • 15:00

      IFK Örby (hemma) A-lag Damer


      17:00
    • 15:30

      Norrahammars GIS (hemma) F08/09


      17:30
    • 15:30

      Seriematch MIK Röd vs Assyriska P-12


      17:00
    • 15:30

      domare P-09


      16:45
    • 18:00

      Ekhagens IF 1 (borta) P-09


      20:00
  • 15Sön
    • 09:00

      Träning F-2016


      10:00
    • 09:30

      Barnarps IF svart (hemma) F-11/F12


      10:30
    • 09:30

      Habo IF 2 (hemma) P-09


      11:30
    • 10:00

      Träning P 16/17


      11:00
    • 11:00

      Lekeryd-Svarttorps SK (borta) F08/09


      13:00
    • 11:00

      Träningsmatch mot Habo IF P-13


      13:45
    • 11:15

      domare P-09


      13:30
    • 11:30

      Hovslätts IK röd (hemma) P-10


      13:30
    • 12:30

      IFK Värnamo (hemma) P-08


      14:30
    • 14:00

      Ekhagens IF svart (borta) P-11


      16:00
    • 15:00

      Poolspel mot Hallby P-14


      17:00
    • 15:30

      Tranås FF 1 (hemma) P-08


      17:30
    • 16:00

      Träning F-14/15


      17:00
    • 17:00

      Träning F-13


      18:00
    • 17:00

      IF Hallby FK (borta) A-lag Herrar


      19:00
    • 17:30

      RåsLB 9-m (hemma) F-07


      19:30
    • 18:00

      Träning F-16


      19:30
  • 16Mån
    v.20
  • 17Tis
    • 16:45

      Träning P-12


      18:15
    • 17:00

      Träning P-14


      18:00
    • 17:00

      Träning F-07


      18:30
    • 18:00

      Träning F08/09


      19:30
    • 18:00

      Träning P-08


      19:30
    • 18:00

      Träning P-10


      19:30
    • 18:15

      Träning A-lag Damer


      19:45
    • 19:00

      IFK Grimslöv (hemma) A-lag Damer


      21:00
    • 19:30

      Träning P-07


      21:00
  • 18Ons
  • 19Tor
  • 20Fre
  • 21Lör
    • 07:00

      Försäljning torget F-10


      13:00
    • 08:30

      BUBS CUP F-13


      14:00
    • 08:30

      BUBS CUPEN BARNARP P-13


      14:00
    • 09:00

      Bubs cupen P-14


      14:00
    • 09:30

      IF Hallby FK blå (hemma) P-10


      11:30
    • 10:00

      Damer div 1 mellersta Götaland match mot Husqvarna FF Bussbokning


      17:00
    • 10:00

      IK Vista röd (borta) P-12


      12:00
    • 11:00

      Bankeryds SK 2 (borta) P-09


      13:00
    • 11:00

      Tabergs SK 1 (borta) P-08


      13:00
    • 11:30

      IF Hallby FK vit (hemma) F-11/F12


      13:30
    • 12:30

      Tranås FF 1 (hemma) P-09


      14:30
    • 13:00

      Husqvarna FF (borta) A-lag Damer


      15:00
    • 13:30

      Mullsjö IF gul (hemma) P-12


      15:30
    • 13:30

      domare P-09


      14:45
    • 14:00

      Hvetlanda GIF 1 (borta) P-08


      16:00
    • 14:00

      Egnahems BK svart (borta) P-12


      16:00
    • 15:30

      Norrahammars GIS grön (hemma) P-12


      17:30
    • 15:30

      domare P-09


      16:45
  • 22Sön
    • 09:00

      Träning F-2016


      10:00
    • 09:30

      Barnarps IF (hemma) F08/09


      11:30
    • 09:30

      Habo IF blå (hemma) P-11


      11:30
    • 10:00

      Träning P 16/17


      11:00
    • 11:00

      Träning P-13


      12:15
    • 11:30

      Habo IF blå (hemma) F-11/F12


      13:30
    • 11:30

      Barnarps IF (hemma) P-11


      13:30
    • 13:00

      Husqvarna FF 2 (borta) P-07


      15:00
    • 15:00

      Ekhagens IF röd (borta) F-11/F12


      17:00
    • 15:30

      Föräldramöte/information F-14/15


      16:00
    • 16:00

      Träning F-14/15


      17:00
    • 16:00

      Jönköpings Södra IF (hemma) MIK/Haga F17


      18:00
    • 16:30

      IK Vista (borta) P-09


      18:30
    • 17:00

      IF Eksjö Fotboll röd (borta) F-10


      19:00
    • 17:00

      Husqvarna FF Röd (borta) P-10


      19:00
    • 17:00

      Träning F-13


      18:00
    • 17:00

      Bankeryds SK (hemma) A-lag Herrar


      19:00
    • 18:00

      Träning F-16


      19:30
    • 18:00

      Träning P-14


      19:00
  • 23Mån
    v.21
    • 16:45

      Träning P-09


      18:15
    • 17:00

      Träning F-10


      18:15
    • 17:00

      Träning P-11


      18:15
      Mariebo IK Plan 1
      Anteckning: Vi tränar på plan1 (gräs) på Mariebo IK måndagar kl.17.00-18.15
      Kom i kläder efter väder.

      Välkomna!
    • 17:00

      Träning Juniorlag Herrar


      18:15
    • 17:00

      Träning F-11/F12


      18:30
    • 18:00

      Träning A-lag Damer


      19:15
    • 18:00

      Träning MIK/Haga F17


      19:30
    • 18:15

      Träning P-08


      19:30
    • 18:30

      Träning P-07


      19:45
    • 19:15

      Dam A A-lag Damer


      20:15
    • 19:30

      Träning F08/09


      21:00
    • 19:30

      Träning F-16


      21:00
    • 19:30

      Träning A-lag Herrar


      20:45
  • 24Tis
    • 16:45

      Träning P-12


      18:15
    • 17:00

      Träning P-14


      18:00
    • 17:00

      Träning F-07


      18:30
    • 18:00

      Träning F08/09


      19:30
    • 18:00

      Träning P-08


      19:30
    • 18:00

      Träning P-10


      19:30
    • 18:15

      Träning A-lag Damer


      19:45
    • 19:30

      Träning P-07


      21:00
  • 25Ons
  • 26Tor
    • 09:30

      Match mot Visingsö Herrar A-lag Bussbokning


      18:00
    • 10:00

      Träning F-07


      11:30
    • 13:30

      Visingsö AIS (borta) A-lag Herrar


      15:30
    • 14:00

      Hovslätts IK (borta) P-12


      16:00
    • 16:45

      Träning P-09


      18:15
    • 17:00

      Träning P-08


      18:15
    • 17:00

      Träning F-10


      18:15
    • 17:45

      Träning F-13


      19:00
    • 18:15

      Träning P-07


      19:30
    • 18:15

      Träning F08/09


      19:45
    • 18:15

      Träning Juniorlag Herrar


      19:30
  • 27Fre
    • 16:30

      Träning F-07


      18:00
  • 28Lör
    • 09:30

      Husqvarna FF 2 (hemma) P-08


      11:30
    • 09:30

      Husqvarna FF Röd (hemma) F-10


      11:30
    • 11:00

      IF Haga Gul (borta) P-11


      13:00
    • 11:30

      IF Hallby FK blå (hemma) P-11


      13:30
    • 13:30

      Mullsjö IF (hemma) P-11


      15:30
  • 29Sön
    • 09:00

      F17 spelar match mot BK Häcken FF Bussbokning


      20:00
    • 09:00

      Träning F-2016


      10:00
    • 09:30

      Tenhults IF (hemma) P-08


      11:30
    • 09:30

      IF Haga svart (hemma) P-12


      11:30
    • 09:30

      domare P-09


      10:45
    • 10:00

      Råslätt SK blå (borta) P-12


      12:00
    • 10:00

      Träning P 16/17


      11:00
    • 11:00

      Träning P-13


      12:15
    • 11:30

      Bankeryds SK gul (hemma) F-11/F12


      13:30
    • 12:30

      Nässjö FF 1 (hemma) P-09


      14:30
    • 13:30

      IF Hallby FK vit (hemma) P-10


      15:30
    • 15:30

      Råslätt SK röd (hemma) P-12


      17:30
    • 15:30

      domare P-09


      16:45
    • 16:00

      Träning F-14/15


      17:00
    • 17:00

      Gislaveds IS (borta) F08/09


      19:00
    • 17:00

      Hvetlanda GIF 1 (hemma) P-07


      19:00
    • 17:00

      Nässjö FF 1 (borta) P-08


      19:00
    • 17:00

      Träning F-13


      18:00
    • 18:00

      Skillingaryds IS (borta) F08/09


      20:00
    • 18:00

      Träning F-16


      19:30
  • 30Mån
    v.22
  • 31Tis
    • 15:00

      Utveckling B match mot Mullsjö IF Bussbokning


      22:00
    • 16:45

      Träning P-12


      18:15
    • 17:00

      Träning P-14


      18:00
    • 17:00

      Träning F-07


      18:30
    • 18:00

      Träning F08/09


      19:30
    • 18:00

      Träning P-08


      19:30
    • 18:00

      Träning P-10


      19:30
    • 18:15

      Träning A-lag Damer


      19:45
    • 19:00

      Mullsjö IF (9-m) (borta) A-lag Herrar


      21:00
    • 19:30

      Träning P-07


      21:00