Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om AIF Barrikaden Senior Herrar
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från AIF Barrikaden Senior Herrar.
Senior Herrar
Följ oss för uppdateringar
@bosse
Ja det verkar som "han som vet" känner de i kick han pratar med , och det står i vårt matchreferat ifrån senaste matchen att vi åkte ur ( eftersom du letade).. och om nu någon ifrån barrikaden berättade att vi förlorade så var det väl just för att det var det vi gjorde...och kick var klara för kval. Det var nog enbart informativt i all välvilja.
Skånebolls pressmeddelande kom långt efter det, förmodligen beslutet med.
Vad är det som säger att "en som vet" är från Barrikaden? Bosse, konspirationer går att hitta överallt...
Rapportera
Tror du inte att kick tränaren gjorde några ändringar? För att kunna spara sina spelare till kvalet? Och jag har varit inne på er hemsida hela veckan och kollat efter om ni hade skrivit att ni ramla till 6an men det gjorde ni aldrig! För ni visste att ni hade 3 poäng till
Rapportera
gå in på www.laget.se/kick
där kan du se den personen som visste alltid.
Bosse: Det är ingen styrelsemedlem som varit på er match, möjligen en enskild medlem. Korrekt information gavs då Barrikaden förlorade. Själv fick jag reda på "Croatiaärendet" när jag blev uppringd av pressen igår kväll som undrade lite om hur vi kände inför den ändrade situationen. Ingen annan i Barrikaden har vetat om att Croatia skulle ha använt obehöriga spelare. Vi har endast känt till ett ärende där Prespa-Birlik var inblandade... /Mats Jarbe - Ordförande
Rapportera
du borde skämmas! DU som sitter i styrelsen eller är ordförande för barrikaden. Hur kan du komma in en halvlek när matchen står 1 - 1 mellan prespa o kick, o säga till kick spelarna att de inte behöver kämpa mer för barrikaden har förlorat. Hur tror du att kick spelarna börja tänka efter det du sa?
Rapportera
fan vad kul med en gratis chans...synd man missat träningen pga den jävla ljumsken....
Typiskt nu när man inte har hunnit träna på hela veckan. Kör hela vägen in i kaklet nu på lördag grabbar. Lycka till.
Rapportera
Forza AIF Barrikaden,Önskar A-laget all lycka i världen till helgen och hoppas att det är deras dag på lördag så att barrikaden kan plocka med sig 3 poäng medans dom andra förlorar.Vi ses grabbar
Rapportera
vad ska kicka tränaren göra för ändringar dom är 10 pers på träningarna
Rapportera