Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Bankeryds SK

Följ

Bankeryds SK

Följ oss för uppdateringar
Följ

Augusti 2020

Alla aktiviteter
  • 1Lör
    v.31
  • 2Sön
    • 10:00

      Träningsmatch 1 av 2 BSK P06 -Habo P-06


      12:00
    • 10:00

      Träningsmatcher mot Habo IF P-06


      20:00
      Furuvik
      Anteckning: Vi spelar 2 träningsmatcher mot Habo IF. En kl 10.00 och en kl 18.00. Anmälan gäller om att man kan någon av matcherna! Tränarna tar ut lagen efter att alla anmält sig eller anmält att man inte kan. Detta gör att det är viktigt att du kan bägge tiderna. Alternativt skriver du vilken match du kan i kommentarsfältet!
    • 13:00

      Träningsmatch BSKP18-HagaP16 Juniorlag Herrar


      15:00
    • 18:00

      Träningsmatch 2 av 2 BSK P06 -Habo P-06


      19:00
    • 18:00

      Träning P-09


      19:30
  • 3Mån
    v.32
  • 4Tis
  • 5Ons
    • 17:15

      Träning F-05


      19:00
    • 17:20

      Träning F-10


      19:00
    • 17:30

      Träning F-09


      19:00
    • 17:30

      Träning F-08


      19:00
    • 17:30

      Träning F-11


      18:45
    • 18:45

      Träning F-07


      20:30
    • 19:00

      Träning Seniorlag Dam


      20:30
    • 19:00

      Träning F-06


      20:30
  • 6Tor
  • 7Fre
  • 8Lör
    • Heldag

      Sommarläger P-05

    • 09:30

      Träning P-12


      11:00
    • 10:00

      Husqvarna FF 1 (borta) P-07


      12:00
    • 11:00

      Träning F-13


      12:00
    • 11:00

      Träning F-14 (2014)


      12:00
    • 12:00

      IF Hallby FK röd (hemma) P-08


      14:00
    • 12:00

      Tenhults IF (hemma) P-06


      14:00
    • 14:00

      Mullsjö IF (borta) F-07


      16:00
    • 14:15

      Boll-lisor F10 F-10


      17:00
    • 15:00

      Norrahammars GIS (borta) F-05


      17:00
    • 15:00

      Arentorp Helås FK (hemma) Seniorlag Dam


      17:00
  • 9Sön
    • 10:00

      Mariebo IK 1 (hemma) F-07


      12:00
    • 10:00

      Landsbro IF (hemma) F-09


      11:30
    • 10:00

      Hovslätts IK (hemma) P-09


      12:00
    • 12:00

      Habo IF (borta) F-09


      13:30
    • 13:00

      Egnahems BK svart (hemma) F-08


      15:00
    • 13:00

      Hovslätts IK (hemma) P-07


      15:00
    • 13:00

      Nässjö FF 1 (hemma) P-06


      15:00
    • 14:00

      IF Hallby FK blå (borta) F-08


      16:00
    • 14:00

      Egnahems BK Svart (borta) P-10


      15:00
    • 15:00

      Habo IF (borta) F-05


      17:00
    • 16:00

      Aneby/Bälaryd (hemma) P-05


      18:00
    • 16:00

      Jönköpings Södra IF 2 (hemma) F-06


      18:00
    • 16:00

      Norrahammars IK Röd (hemma) P-10


      18:00
    • 17:00

      Tabergs SK gul (borta) P-08


      19:00
    • 17:00

      Ölmstads IS (9-m) (borta) Seniorlag Herr


      19:00
    • 19:00

      Husqvarna FF vit (hemma) P-09


      21:00
  • 10Mån
    v.33
  • 11Tis
  • 12Ons
  • 13Tor
  • 14Fre
    • 16:15

      Träning F-05


      17:45
    • 18:00

      Träning P-06


      19:00
    • 18:30

      Hvetlanda GIF/Vetlanda FF 2 (borta) F-06


      20:30
    • 19:00

      Sommens AIF (hemma) Seniorlag Herr


      21:00
  • 15Lör
    • 09:00

      Träning P-12


      11:00
    • 09:30

      Träning P-13


      11:00
    • 09:45

      Träning F-12


      11:00
    • 11:00

      Träning F-13


      12:00
    • 11:00

      Träning P-14 (2014)


      12:00
    • 11:00

      Träning F-14 (2014)


      12:00
    • 11:00

      Månsarps IF (borta) P-06


      13:00
    • 12:00

      Öis/Vista U (borta) Seniorlag Dam


      14:00
    • 12:00

      Husqvarna FF blå (hemma) P-08


      14:00
    • 12:00

      Habo IF blå (hemma) F-10


      13:30
    • 14:00

      IF Hallby FK Blå (borta) P-10


      16:00
  • 16Sön
    • 10:00

      IF Haga (hemma) F-09


      12:00
    • 10:00

      IF Hallby FK blå (hemma) P-09


      12:00
    • 10:00

      Bottnaryds IF (hemma) F-07


      12:00
    • 10:30

      Gränna AIS (borta) P-09


      12:30
    • 11:00

      Mullsjö IF (borta) P-08


      13:00
    • 12:00

      Hvetlanda GIF vit (borta) P-09


      14:00
    • 12:00

      Habo IF (borta) P-06


      14:00
    • 13:00

      Husqvarna FF blå (hemma) F-08


      15:00
    • 13:00

      Råslätt SK (hemma) P-08


      15:00
    • 13:00

      Gislaveds IS 1 (hemma) P-07


      15:00
    • 14:00

      Gislaveds IS (borta) F-07


      16:00
    • 15:00

      Vinninga AIF (borta) Seniorlag Dam


      17:00
    • 15:00

      Bottnaryds IF (borta) F-10


      17:00
    • 16:00

      IK Tord Lila (hemma) P-10


      17:00
    • 17:00

      Forserums IF (borta) F-09


      19:00
    • 17:00

      Tabergs SK (borta) F-08


      19:00
    • 17:00

      IF Haga (hemma) Seniorlag Herr


      19:00
    • 18:30

      Hovslätts IK (hemma) F-05


      20:30
  • 17Mån
    v.34
    • 17:20

      Träning F-10


      19:00
    • 17:30

      Träning F-11


      18:45
    • 17:30

      Träning F-09


      19:00
    • 17:30

      Träning F-08


      19:00
    • 17:30

      Träning Seniorlag Dam


      19:00
    • 18:45

      Träning F-07


      20:30
    • 19:00

      Träning F-06


      20:30
    • 19:00

      Skillingaryds IS 9-m (hemma) F-05


      21:00
  • 18Tis
  • 19Ons
  • 20Tor
  • 21Fre
    • Heldag

      Träning F-12

    • 17:00

      Träning P-05


      18:00
    • 18:00

      Träning P-06


      19:00
    • 18:00

      IK Vista (borta) P-08


      20:00
    • 18:30

      Egnahems BK (hemma) F-05


      20:30
    • 18:45

      Egnahems BK (borta) Seniorlag Herr


      20:45
  • 22Lör
    • Heldag

      Träning F-12

    • 09:30

      Träning P-13


      11:00
    • 09:45

      Träning F-12


      11:00
    • 11:00

      Träning F-13


      12:00
    • 11:00

      Träning P-14 (2014)


      12:00
    • 11:00

      Träning F-14 (2014)


      12:00
    • 12:00

      IF Hallby FK vit (hemma) F-10


      14:00
    • 12:00

      Tabergs SK röd (borta) P-09


      14:00
    • 12:00

      Hovslätts IK (borta) P-08


      14:00
    • 12:00

      Husqvarna FF röd (hemma) P-08


      14:00
    • 13:00

      Malmbäcks IF (borta) P-06


      15:00
    • 15:00

      Egnahems BK orange (hemma) P-09


      17:00
    • 15:00

      Bottnaryds IF (hemma) P-10


      16:00
    • 16:00

      Värnamo Södra FF 1 (borta) P-07


      18:00
    • 17:00

      Egnahems BK (borta) P-05


      19:00
  • 23Sön
    • Heldag

      Träning F-12

    • 10:00

      Tenhults IF 7-m (borta) F-07


      12:00
    • 10:00

      Tranås FF 1 (hemma) F-07


      12:00
    • 10:00

      Ölmstads IS (hemma) P-09


      12:00
    • 10:00

      Husqvarna FF vit (hemma) F-08


      12:00
    • 10:00

      Hovslätts IK (borta) F-10


      12:00
    • 13:00

      IK Vista (hemma) P-07


      15:00
    • 13:00

      Lekeryd-Svarttorps SK (hemma) P-06


      15:00
    • 14:00

      Ormaryds IF 9-m (borta) F-05


      16:00
    • 14:00

      IF Hallby FK (hemma) Seniorlag Herr


      16:00
    • 16:00

      Barnarps IF (hemma) F-06


      18:00
    • 16:00

      Aneby/Bälaryd (borta) P-10


      17:00
    • 16:00

      Mariebo IK (borta) F-09


      18:00
    • 17:00

      Boll-lisor F-09


      19:00
    • 17:00

      Falköpings KIK (hemma) Seniorlag Dam


      19:00
  • 24Mån
    v.35
  • 25Tis
  • 26Ons
  • 27Tor
  • 28Fre
    • Heldag

      Träning F-12

    • 17:00

      Träning P-05


      18:00
    • 18:00

      Träning P-06


      19:00
    • 18:30

      Torpa FF (hemma) Seniorlag Herr


      20:30
    • 19:00

      Tranås FF (borta) F-05


      21:00
  • 29Lör
    • Heldag

      Träning F-12

    • 09:00

      Träning P-13


      12:00
    • 09:45

      Träning F-12


      11:00
    • 11:00

      Träning F-13


      12:00
    • 11:00

      Träning P-14 (2014)


      12:00
    • 11:00

      Träning F-14 (2014)


      12:00
    • 11:00

      Habo IF vit (borta) P-09


      13:00
    • 12:00

      Bottnaryds IF (hemma) P-08


      14:00
    • 12:00

      IF Haga (hemma) F-10


      14:00
    • 12:00

      Tabergs SK/Tenhults IF (hemma) Seniorlag Dam


      14:00
    • 15:00

      Mullsjö IF (hemma) F-09


      17:00
  • 30Sön
    • Heldag

      Träning F-12

    • 00:00

      Råslätt SK Röd (borta) P-10


      01:00
    • 10:00

      Barnarps IF (hemma) F-09


      12:00
    • 10:00

      IFK Värnamo röd (hemma) P-09


      12:00
    • 10:00

      Tenhults IF (borta) P-09


      12:00
    • 10:00

      Nässjö FF 1 (hemma) F-07


      12:00
    • 12:00

      Gränna AIS (borta) P-07


      14:00
    • 13:00

      Mariebo IK 1 (hemma) P-07


      15:00
    • 13:00

      Norrahammars GIS blå (hemma) F-08


      15:00
    • 13:00

      IK Tord 1 (hemma) P-06


      15:00
    • 14:00

      Norrahammars GIS (borta) F-10


      16:00
    • 14:30

      Hvetlanda GIF 2 (borta) P-06


      16:30
    • 14:30

      Ekhagens IF (borta) F-06


      16:30
    • 16:00

      Tranås FF 1 (hemma) P-05


      18:00
    • 16:00

      Nässjö FF Blå (hemma) P-10


      17:00
    • 16:00

      IF Eksjö Fotboll vinröd (borta) F-08


      18:00
    • 16:00

      IK Tord (hemma) P-08


      18:00
    • 17:00

      Torpa FF (borta) Seniorlag Herr


      19:00
  • 31Mån
    v.36
    • Heldag

      Träning F-12

    • 17:20

      Träning F-10


      19:00
    • 17:30

      Träning F-11


      18:45
    • 17:30

      Träning F-08


      19:00
    • 17:30

      Träning Seniorlag Dam


      19:00
    • 18:45

      Träning F-05


      20:30
    • 19:00

      Träning F-06


      20:30