Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Viking HC A-lag

Följ

A-lag

Följ oss för uppdateringar
Följ

Skriv i gästboken

1000 tecken kvar

Gästbok

  • 4 dec 2008 DTM

    Kan le åt händelsen om ett tag, synd bara att det räknas som WO & kommer förmodligen att kosta en slant förutom dem tappade poängen. lägger in ironi i ditt inlägg nu så är denna historia överspelad för min del.

    Rapportera

    Rapportera

  • 4 dec 2008 Örjan

    Lägg ner nu. Det är överspelat. Vi fokuserar på nästa match istället.

    Rapportera

    Rapportera

  • 4 dec 2008 Peter J.

    Till "hockey" Å "DTM". Le lite. Ironi skadar väl inte mot detta trams :)

    Rapportera

    Rapportera

  • 4 dec 2008 kalasbollen

    Viking HC!
    Alltså Grums erbjöd galler men era materiallirare ville inte ha dem och avbröt matchen istället, och sen sitter ni och säger att de inte vågar spela matchen. Vad fattas i huvudet på er som säger något annat?

    Tandskydd är lika viktigt som hjälm när det handlar om försäkringar, vad glad att inte alla åtta slog ut tänderna för då hade det blivit dyrt för dem.

    Sen är det väl så här i alla serier, det är bara ni som är enögda. Ni har fått en gratisplats i tvåan, var glada över den istället och spela efter reglerna. Era killar gjorde bort sig helt enkelt.

    Rapportera

    Rapportera

  • 4 dec 2008 hehe

    har du varit i grums och gjort dom nervösa nu hammar :) Du va ju en riktig fuling när du va i säffle..hehe
    Försök dig inte på några grejer du sett på film mot arvika nu hammar.hehe
    Mvh Fransson säffle

    Rapportera

    Rapportera

  • 4 dec 2008 hockey

    Till peter j. Det förekommer i princip aldrig. Ska absolut inte tas efter.

    Rapportera

    Rapportera

  • 4 dec 2008 Crewet

    Viking var väl (som vanligt denna säsong) en otrevlig överraskning för överlägsna grums ik. Som vår kapten sa.."Dom kände sig väl hotade och var tvingade att göra något.."

    Att domaren uppmärksamar något liknande är ju en sak.. Men i detta fallet så är det ju en spelare. Varför? Bryr sig spelarna i grums hur det går för Viking spelarna gällande försäkring o.s.v.? Naturligtvis inte. Så varför? Jo mäktiga grums som antydde att Viking skulle slå icingpuckar hela matchen, insåg att dom kunde förlora..

    Blir kul när grums kommer på besök. Dom kommer få höra ett o annat..

    Rapportera

    Rapportera

  • 4 dec 2008 DTM

    tycker inte man ska ta efter såna löjliga saker, förekommer säkert i varje match något litet fel men det e bara löjligt att anmärka på sådant, dessutom utmärker man sig som ett gnäll gäng & i slutändan kommer sånt alltid i kapp en. Vinst imorn nu gubbs! alltid trevligt med en fredagsmatch. Heja Viking!

    Rapportera

    Rapportera

  • 4 dec 2008 Peter J.

    Regler är till för att följas å inget annat....
    men, VHC hade oturen att någon kollade i matchprotokollet på födelse datum på spelare utan skydd. Säker på att detta förekommer i de flesta matcherna. Något att kanske ta efter???? Poäng att vinna här kanske.

    Rapportera

    Rapportera

  • 4 dec 2008 sjöbbe

    ingen försäkring som gäller det är ju det !

    Rapportera

    Rapportera