Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Venestad IF Herrar
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Venestad IF Herrar.
Herrar
Följ oss för uppdateringar
Då ska man in och göra bort sig i Idrottshallen ikväll. Hoppas att man orkar häva sig upp i avbytarbåset.
Rapportera
Med Uffe Å i laget imorgon, blir det ju lätt vinst:-D Roligt att vi får möta Wä eller Önnestad om vi vinner.
Rapportera
Jerry: Vi får väl ta reda på vem av oss som gör minst skada på någon av positionerna...
Pära: Man ska inte kasta Hjalle i glashus...
Hej DAN!!!
Kan du kontakta oss angående Denise, om du har kollat upp det......
Har försökt nå dig men inget svar, har även talat in meddelande men det har ändå inte hörts något i från dig....
:/ Så vi undrar om vi ska ringa dig igen eller vem ska vi ringa???
MvH Skepparslöv
Klockren Artikel i Bladet idag. Killen som har skrivit den visar ju bara än en gång att Kristianstadsbladet har lika stor trovärdighet som ett Jehovas utskick.
RapporteraMan får ut mer viktig information om man läser tvätt råden på Ljunglövs kalsonger. Tror faktiskt att jag har läst bättre reportage på Pub Bankens Pissoar vägg.
Citat Från Artikeln " Igår blev det hela 11-2 på ett segt Venestad med 44-åringen Ulf Åstedth i laget. Verkligen inget vidare motstånd" slut Citat. Inget om att Ulf Åstedt var en av de bättre på Planen.Inget om att Knislinge var precis lika dåliga. ( Men de e klart för att skriva något sånt måste man ju ha lite kunskap om det man sitter och refererar, och det verkar ju inte va ett krav när man jobbar på Bladet )Men det är på stora hela så han kommenterar matchen. Sen är ju bilderna precis som allt annat med denna "vetenskapliga publikation" Helt åt helvete...Inte ett ända namn som stämmer överens med dom på bilden, men att skriva Daniel starnäs när det e johan kock på bilden blev ju faktisk väldigt kul.
Men men det är ju inte så att han ljuger om att Venestad va dåliga för de va vi.
Grattis bladet till ännu ett "Gripande" reportage.