Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Venestad IF Herrar
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Venestad IF Herrar.
Herrar
Följ oss för uppdateringar
Kan inte den 23:e ska på Gullbergsdagen i Ängelholm.
Ja vet att det är en jävla massa kickoffer, 3 om året.
Självklart var Knislinge bättre än oss, det fattar jag också men dom var fortfarande as kassa, vilket inte säger mer än att vi var ännu sämre. Den som såg den matchen och påstår att något av lagen va bra är helt fel ute, men återigen dem var mindre kassa än vad vi va. Till Venestadare som tror att dom har en chans mot Wä. Vill jag bra säga att du ska nog söka jobb på Kristianstadsbladet ni verkar har samma verklighetsuppfattning. Blir förvånad om inte wä vinner med 6-7bollar. Pära din Julgransfot frågan är hur långt du föll när dom tappade dig på BB :)
Ehh okej!: Om du läser allt, så är det 1 person som skrivit att Knislinge var lika dåliga. Jag tycker inte Knislinge var särskilt bra, men vi var fruktansvärt dåliga. Du har helt rätt. Vi hade säkert fått 14-15 mål i röven mot Wä.
Venestadare: Menar du allvar? Tycker du inte att vi bjöd till? Det var ju det enda vi gjorde, bjöd! Däremot kanske de kan "gneta" sig till en jämn match mot Wä, men det tror jag knappast.
Jävla tur då att inte ni gick vidare för då hade väl ni fått 14-15 mål i röven av Wä! Och att kalla Knislinge lika dåliga när ni får stryk med 11-2... Hahahahaha
Rapportera
Man kan ju inte säga att Knislinge var dåliga när de gjorde 11 mål och vi gjorde 2. De var klasser bättre än oss och det är inte alls säkert att de loosar mot Wä, det är alltid lättare och spela mot en motståndare som bjuder till vilket vi inte gjorde. Nya tag under det nya året.
Rapportera
Förresten, festen den 23:e, är det föreningen eller är det laget? Någon som vet vad som gäller?
Rapportera
Stoffe: Ska vi vara ärliga var väl vi ganska mycket sämre än Knislinge. Vi hade väl 1-2, men det var väl också allt. Fast så går det ju i innefotboll om man inte ens försöker.
Sen är man ju sjukt tacksam att man inte hamnade på en sån bild som Joel. Hade kunnat bli rubriker.
Stoffe Å: Tror inte att Knislinge va precis lika dåliga, dom gjorde 11 Venestad 2. Men du är ursäktad, äpplet faller ju inte långt från trädet.. :)
Rapportera
Vilken match - vilken inramning, inte ett öga var torrt i Idrottshallen igår kväll. Stenhårda dueller kröntes med spektakulärt onetuch fotboll. Vilken brasilianare som helst hade blivit avundsjuk.. Målvakterna bjöd på imponerande teknik och t.o.m speakern kunde inte hålla tillbaka sin full beundran för de fantastiska aktörerna på plan.
RapporteraAllt som står ovan är total nonsens, en stor jävla lögn.
Gott nytt år.