Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Västboås GoIF A-lag Herrar

Följ

A-lag Herrar

Följ oss för uppdateringar
Följ

Skriv i gästboken

1000 tecken kvar

Gästbok

  • 9 jul 2006 Niclas gebrisilassi

    oj oj oj killar och tjejer! idag löpte Niclas Svensson jutatorpsrundan på ruskigt bra tider. taien,, hoppas du läser detta, och notera det.

    Rapportera

    Rapportera

  • 8 jul 2006 Taien

    Danne du vet väl vad som räknas som löpning 3-4 km...

    Rapportera

    Rapportera

  • 8 jul 2006 kompis d

    4 km? säkert matte

    Rapportera

    Rapportera

  • 7 jul 2006 Taien

    Skriv gärna i gästboken, om vad som helst, mycket roligare och lättare att hålla igång sidan då.
    Jag skippade löppasset igår åkte till Harrys istället... Ska ut ikväll på 4 kilometer. Skriv gärna om ni varit ute och tränat nånting./ Coach

    Rapportera

    Rapportera

  • 4 jul 2006 Taien

    Hyfsad insats igår trots allt. Surt med uddamålsförlust igen. Vi får vinna desto mer till hösten.
    Kom ihåg mitt mål är fortfarande div. 4 2008!

    Rapportera

    Rapportera

  • 30 jun 2006 Per

    Härligt jobbat gubbar! Gött med en vinst antar jag. Ser att Viktor gjorde en kanonmatch med, härligt å läsa. Jobba på =)

    Rapportera

    Rapportera

  • 28 jun 2006 Kanu

    Tung förlust i Lammhult med 6-1. I första halvlek får ni en tuff start då de vänder upp på mittfältet allt för lätt och tillåts slå djupledsbollar mot deras två duktiga och snabba forwards. Efter 2-0 tar ni tag i mittfältet och kommer tillbaka in i matchen. Det ger utdelning då Barkis gör 2-1. Nu är ni fint på gång.
    Tyvärr tar första halvlek slut när ni är som bäst. Andra halvlek bör glömmas. Alldeles för långt mellan lagdelarna, slarvigt passningsspel och alldeles för mycket långa bollar. Vgoif tvingas försvara sig undetr större delen av andra halvlek då vi ger bort bollen hela tiden. Det är jobbigare o försvara än o anfalla. IFK var dessutom bra på det senare och lurade flertalet gånger bort mittfält o försvar med smarta kombinationer. Sedan har de ju en giftig anfallare i nummer tio som vi inte lyckas markera bort.

    Sammantaget en trots siffrorna bra halvlek och en knappt godkänd. Lammhult var bra och det är inte såna här matcher ni ska vinna för o hänga kvar. jag tycker ni såg betydligt mer samspelta o täta ut idag än förra matchen jag såg mot vsödra hemma. Ha det gött och minns vem som redan innan VM sa att tyskarna tar det och att Klose blir skyttekung!

    Rapportera

    Rapportera

  • 28 jun 2006 kanu

    Ser fram emot tre friska ikväll på norrvalla.
    Mitt tips: 0-1 målskytt Marco (84e min)...

    Rapportera

    Rapportera

  • 23 jun 2006 Higgins

    Härlig seger grabbar, vet inte vem som gjorde målen eller nåt men förmodligen så var det en kollektiv insats. Jag tycker att de yngre börjar ta för sig mer och mer. vi äldre var ju lite oroliga för att ni yngre kanske var lite för unga om man säger så. men ni har ju bevisat att vi inte behöver oroa oss.

    Jag ville med början av året visa att ni ska jävla i namma visa att ni är bättre än mig. och tro mig det har ni bevisat. min jävla skada har kanske inte jynnat mig men det är roligt att se att ni yngre har tagit min plats med bravur. Blir min fot bättre så ska ni åter få kämpa om en plats. 38 år still going strong


    Fortfarande jävligt :) :)

    Rapportera

    Rapportera

  • 23 jun 2006 Taien

    Att det är så jäkla starkt av hela yngre gardet och gå och dominera som vi gör idag. Glad midsommar på er./Coach

    Rapportera

    Rapportera