Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om UNIK FK F-11/12
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från UNIK FK F-11/12.
F-11/12
Följ oss för uppdateringar
Från och med nästa vekca har vi våra träningar på onsdagar och ny tid 16:30-18:00. Detta kommer vara träningstiden som gäller för denna period (fram till maj), sen ska vi återgå till tisdagar och troligtvis kunna hålla det året ut.
Varför?
Ändringen beror på att kommunen valt att snurra lite på plantilldelnings-TOMBOLAN och plötsligt har UNIK inga tider på tisdagar på konstgräset i denna period. Långt ifrån optimalt för någon av oss, men nu är det som det är fram till maj.
Hoppas det inte ställer till det alltför mycket med krockande andra aktiviteter. Maila gärna mig så jag vet om ni har frontalkrock och därmed har svårt att vara med. Inte för att vi kan göra mycket åt det, men vill ju veta om någon missar alla träningar fram till maj.
Observera att vi under perioden kommer att lägga in en del träningsmatcher på helgerna och förhoppningsvis kan många vara med på dessa (om ni har svårt onsdagar, se till att vara med på så många av helgtiderna som möjligt).
Till matcherna kommer vi som vanligt att kalla spelare och vi vill att ni svarar på kallelsen och inte bara dyker upp (även om det är en internmatch), detta så vi kan förbereda matcherna bättre. Den första matchen är redan söndag 20 mars och ligger redan i kalendern. Kallelse till den går ut i nästa vecka.
Mvh Tränarna
johan.jafner@omegapoint.se
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera