Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Timrå IK U18
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Timrå IK U18.
U18
Följ oss för uppdateringar
Hejsan,
Vi hann inte mer än avsluta gårdagens ”Skridskoskytte” och berätta om kommande upplägg förens det kom nya skärpta restriktioner för samhället.
Av den anledningen så får vi återigen be om att få återkomma i vad allt detta innebär för oss. Vi behöver gå igenom dom nya restriktionerna och diskutera dessa med ishockeyförbundet, skolan och även kommunen.
Det har varit och är en speciell säsong men vi vill passa på att tacka spelarna som trots att vi den senaste tiden blivit tvungna att plocka bort flera av dom roligaste momenten ifrån sporten för att kunna göra den Covid-19-anpassad ändå hållit engagemanget och drivet uppe!
Gårdagens HG-pass med ”Skridskoskytte” var ytterligare ett sådant bevis där raka ben och leenden är ett bra betyg på att man verkligen tävlar, tar ut sig och har kul!
Se en kort film från en av gruppernas pass https://youtu.be/CETkJBebrNM
Men som sagt vi återkommer med information så fort vi vet vad allt faktiskt innebär för just oss.
Hör vi inte av oss före jul så får vi passa på att önska alla en God Jul!
/Martin, Jimmie och övriga ledare.
| Luleå HF (hemma) | 11 jan, 11:00 |
| Träning | 13 jan, 18:15 |
| Träning | 14 jan, 17:15 |
| Träning | 15 jan, 17:45 |
| Brynäs IF (hemma) | 17 jan, 14:00 |
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera