Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Sundsvalls IBF F15-16 Södermalm
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Sundsvalls IBF F15-16 Södermalm.
F15-16 Södermalm
Följ oss för uppdateringar
Hej på er!
Det blev snabba ändringar här i veckan, för de som hade lust att spela match. En bra lösning har hittats för det lag med få spelare födda 2013–2014 som slås ihop med ett annat lag i föreningen i samma årskull och därför blev det inga matcher. Vi ber om ursäkt om detta ställde till det i era planeringar. Träning igen ikväll.
Vi har mycket roligt att se fram emot under hösten! Här är några datum att lägga in i kalendern nu:
* 9 november – Sammandrag i Skönsbergshallen (det gick ut en intresseanmälan igår, svara så snart ni vet hur ni har det då)
* 20 december – Sammandrag i Timrå
Utöver detta planerar vi träningsmatcher mot lag i vårt distrikt så att tjejerna får mycket matchspel, utveckling och glädje på planen - vi återkommer om det. Tack för er förståelse och ert engagemang, vi ser fram emot en fartfylld och utvecklande innebandyhöst tillsammans!
/Ledarna
Härligt! Låter som en kul innebandyhöst!
RapporteraRapportera