Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Strömsbro IF P-2017
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Strömsbro IF P-2017.
P-2017
Följ oss för uppdateringar
Hej,
Nu är det ett dags för säsongens första sammandrag. Sammandraget är i Stensätra, Sandviken, söndagen den 8/6. Tider får vi längre fram, det brukar komma veckan före. Vi behöver anmäla oss till sammandraget senast den 21/5, jag kommer därför att skicka ut en intresseanmälan redan nu för att se hur många som är intresserade av att vara med. Svara så snart ni kan, kom ihåg att även svara nej om ni inte kan/vill delta.
Nytt för i år är att vi kör fem mot fem, vilket innebär fyra utespelare och en målvakt. Planen är större än förra året. Läs mer om regler och spel här: https://www.svenskfotboll.se/4a74d1/globalassets/distrikt/halsingland/dokument/spelformer/5-mot-5--21.pdf
Strömsbros träningskläder finns att beställa från Intersport. Det är absolut inget krav, men vill ni köpa kläder så gör ni det via nedan länk:
https://team.intersport.se/stromsbro-if-fotboll
Kläderna finns även att prova på Intersport i Gävle.
Ha en fin helg!
/Malin
Träning | 28 maj, 17:00 |
Träning | 29 maj, 17:00 |
Träning | 4 jun, 17:00 |
Träning | 5 jun, 17:00 |
Sammandrag | 8 jun, 09:00 |
Intresset för sammandraget var stort, kul! Vi har därför anmält ett lag för tjejerna och ett lag för killarna. Så snart vi får matchschemat, vilket blir några dagar innan sammandraget, lägger jag ut den informationen här på laget.
RapporteraRapportera