Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Skene IF F2012
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Skene IF F2012.
F2012
Följ oss för uppdateringar
Hej. Vi har avvaktat med att skicka detaljer kring Copenhagen Cup då spelschemat kom ut först i helgen.
G13 (tjejer födda 2013) spelar gruppspelsmatcher på lördagen enligt följande:
• 11.00 – Hvidovre IF (Danmark)
• 13.00 – Albertslunds IF (Danmark)
• 15.00 – IF Dösjöbro (Sverige)
Slutspelet spelas på söndag. Alla lag spelar 3 matcher oavsett resultat, mellan cirka 11.00–13.00.
G15 (tjejer födda 2012) spelar sina gruppspelsmatcher enligt följande:
• 12.30 – Fundació Deportiva UE (Spanien)
• 14.30 – Avedøre IF (Danmark)
• 16.30 – DTS Ede (Nederländerna)
Sista gruppspelsmatchen spelas dag 2 klockan 09.00 mot IF Midtsdjurs.
Vår plan är att åka runt klockan 12, så sök gärna ledigt för barnen fredag eftermiddag. Tanken är att hinna checka in och även göra någon lagaktivitet med tjejerna i Köpenhamn under kvällen.
Vi önskar att alla skriver i kommentarsfältet om ni åker, var ni bor samt ungefär vilken tid ni planerar att åka. Det kommer säkert bli en del plingande i gruppen, men detta gör vi för att få en bättre överblick och för att göra det lättare att samordna skjuts.
Mat under cupen
Frukost serveras varje dag mellan 07.30–10.30 och middag mellan 17.00–19.30 i mattältet vid stadion.
Middagar:
• Fredag – Pasta Pomodoro med kyckling
• Lördag – Lasagne med sallad och bröd
• Söndag – Chicken curry med ris
Vegetariska alternativ finns alla dagar.
Till frukost erbjuds bland annat bröd med pålägg, havregrynsgröt och cornflakes.
Lunch både lördag och söndag ingår alltså inte, så fickpengar till två måltider samt eventuellt annat behövs.
Tjejerna kommer att bo i skolboende, så skicka gärna med:
• Luftmadrass/liggunderlag
• Sovsäck och kudde
• Hygienartiklar
• Handduk
• Ombyte och vanliga kläder
• Matchkläder och fotbollsskor
• Vattenflaska
• Mobiltelefon och laddare
• Eventuellt mellanmål/frukt
Vi vill att tjejerna fokuserar på gemenskap, cupen och att ha roligt tillsammans under helgen. Mobiler får självklart följa med för kontakt med föräldrar, men vi kommer att försöka hålla nere skärmtiden så mycket som möjligt.
Vi vill också gärna undvika energidrycker och större mängder godis under helgen, så skicka gärna med något enklare mellanmål istället.
Vi väntar fortfarande på besked om minibuss från två olika håll och hoppas kunna lösa åtminstone en minibuss, men vi kan ännu inte garantera något.
Nu har vi säkert missat att skriva med något, så hör gärna av er om det är något som är oklart.
| Träning | 12 maj, 17:00 |
| Dommare F16 - Kinna | 12 maj, 17:45 |
| Träning | 14 maj, 17:00 |
| Träning | 19 maj, 17:00 |
| Limmared/Dalstorp (borta) | 20 maj, 18:15 |
Linnea har ingen förälder som åker med. Så hon behöver skjuts.
RapporteraRapportera
Vi åker inte med till cupen så hoppas Livia kan åka med någon!
RapporteraRapportera
Om då inte tjejerna ska åka minibuss så
RapporteraÅker jag, Emil, Thea, Maja så tar vi med Linnea med och vi ska bo på hotellet som Kenan skickade ut för ett par månader sen. Då åker vi vid 12.
Rapportera
Vi bor på Scandic hvidovre, åker ca 13 på fredagen. Liva kan åka med oss om hon vill 🌸
RapporteraRapportera