Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Skara FC

Följ

Skara FC

Följ oss för uppdateringar
Följ
Skara FC
Välj lag

September 2021

Alla aktiviteter
  • 1Ons
    v.35
    • 17:00

      Träning PF-14


      18:00
    • 17:15

      Lagaktivitet röda stugan P-09


      18:15
    • 17:20

      Träning F-10


      19:00
    • 17:30

      Skara FC mot Falköpings KIK Röd F-11


      19:00
    • 18:00

      Träning Seniortrupp Damer


      19:45
    • 18:00

      Träning F-07/-08


      19:30
    • 18:30

      Träning P-09


      20:00
    • 19:00

      IFK Skövde (hemma) U18 Futsal


      21:00
  • 2Tor
  • 3Fre
  • 4Lör
    • 10:00

      Julacupen PF-14


      14:00
    • 10:00

      Träning PF-15


      11:00
    • 11:00

      Kinnarp-Slutarp/Vartofta (borta) F-05/-06


      13:00
    • 11:00

      Match Lag Vit F-10


      12:30
    • 15:00

      Våmbs IF Vit (hemma) P-10


      16:00
    • 15:00

      Match F10 Blå Hemma F-10


      16:30
    • 15:00

      Domaruppdrag F10 F-07/-08


      16:30
    • 15:00

      Döma P10 P-07


      17:00
  • 5Sön
    • 10:00

      Götene IF (borta) P-11


      12:00
    • 11:00

      Falköpings FK Röd (hemma) P-10


      13:00
    • 11:00

      Match F-09


      12:00
    • 11:00

      Axvalls IF (9:9) (hemma) Seniortrupp Damer


      13:00
    • 11:00

      Döma P10 P-07


      13:00
    • 11:00

      Skara FC Blå (hemma) F-13


      12:00
    • 16:00

      Kinnarp-Slutarps IF (borta) P-10


      18:00
    • 16:00

      Våmbs IF (borta) F-11


      18:00
    • 17:00

      Jung-Kvänum/Edsvära-N.Vånga (borta) P-11


      19:00
  • 6Mån
    v.36
  • 7Tis
  • 8Ons
    • 17:00

      Träning F-11


      18:30
    • 17:00

      Träning PF-14


      18:00
    • 17:00

      Målvaktsträning Skara FC P-09


      18:30
    • 17:00

      Målvaktsträning P-10


      18:30
    • 17:20

      Träning F-10


      19:00
    • 18:00

      Götene IF (borta) U18 Futsal


      20:00
    • 18:00

      Vinninga AIF (borta) U16


      20:00
    • 18:00

      Träning Seniortrupp Damer


      19:45
    • 18:00

      Träning F-07/-08


      19:30
    • 18:00

      Träning P-09


      19:30
    • 19:00

      Skövde KIK (hemma) F-05/-06


      21:00
  • 9Tor
    • 17:15

      Träning P-12


      18:30
    • 17:15

      Träning P-11


      18:30
    • 17:30

      Träning U16


      19:00
    • 17:30

      Träning Seniortrupp Herrar


      19:00
    • 17:30

      Match: Skara - Falköping P-07


      19:30
    • 18:30

      Träning P-10


      20:00
    • 18:30

      Träning P-08


      20:00
  • 10Fre
  • 11Lör
    • 10:00

      Råda BK Vit (borta) P-11


      12:00
    • 10:00

      Råda BK Grön (borta) P-13


      11:00
    • 10:00

      Råda BK Gul (borta) P-13


      11:00
    • 10:00

      Träning PF-15


      11:00
    • 10:00

      Träning Seniortrupp Herrar


      11:30
    • 11:00

      Norrby IF (hemma) U16


      13:00
    • 11:00

      Mellby IK (borta) Seniortrupp Damer


      13:00
    • 13:00

      FC Corner (hemma) P-11


      15:00
    • 13:00

      Domare P-08


      15:00
    • 15:00

      Örslösa-Söne IK (borta) P-07


      17:00
    • 15:00

      Match F10 Blå Hemma F-10


      16:30
    • 15:00

      Domaruppdrag F10 F-07/-08


      16:30
    • 15:30

      Råda BK Svart (borta) P-13


      16:30
    • 16:00

      Våmbs IF Grön (hemma) P-09


      18:00
  • 12Sön
    • 10:00

      Hörnebo SK Vit (hemma) F-13


      12:00
    • 10:30

      Träning P-11


      11:45
    • 11:00

      Våmbs IF (borta) F-05/-06


      13:00
    • 11:00

      Match F-09


      13:00
    • 11:00

      Hörnebo SK Grön (hemma) F-13


      13:00
    • 11:00

      Råda BK Vit (hemma) P-12


      13:00
    • 12:00

      Döma P-12 P-09


      13:00
    • 13:00

      Stenstorps IF (hemma) P-10


      14:15
    • 13:00

      Råda BK Svart (hemma) P-12


      15:00
    • 13:00

      döma P10 P-07


      14:00
    • 13:00

      Döma P-12 P-09


      14:00
    • 15:00

      IFK Tidaholm (hemma) P-10


      17:00
    • 15:00

      Match Lag Vit Hemma F-10


      16:30
    • 15:00

      Domaruppdrag F10 F-07/-08


      16:30
    • 15:00

      Döma P10 P-07


      17:00
    • 16:00

      Ardala GoIF (borta) Seniortrupp Herrar


      18:00
    • 16:00

      Värsås/Igelstorp F-11


      18:00
    • 17:00

      Vinninga AIF (borta) P-09


      19:00
    • 17:00

      Saleby/Trässberg/N.Härene Lila (hemma) P-08


      19:00
  • 13Mån
    v.37
  • 14Tis
  • 15Ons
  • 16Tor
  • 17Fre
  • 18Lör
    • 10:00

      IFK Skövde FK Vit (borta) P-10


      12:00
    • 10:00

      Jung Kvänum/Edsvära N.Vånga (hemma) P-13


      11:00
    • 10:00

      Träning PF-15


      11:00
    • 10:00

      Döma P13 P-10


      11:00
    • 11:00

      IFK Hjo (borta) P-09


      13:00
    • 11:00

      Match Lag Blå F-10


      12:30
    • 12:00

      Emtunga/Tråvad/Larv (hemma) P-13


      13:00
    • 12:00

      Döma P13 P-10


      13:00
    • 12:30

      Råda BK Vit (borta) P-10


      14:30
    • 14:00

      Örslösa-Söne IK Röd (hemma) P-13


      15:00
    • 14:00

      Döma P13 P-10


      15:00
    • 15:00

      IFK Falköping FF (hemma) Seniortrupp Herrar


      17:00
    • 15:00

      Bollpojkar P-08


      17:00
  • 19Sön
    • 10:00

      IFK Skövde FK Blå (borta) P-10


      11:00
      Lillegårdens IP
      Serie: Division 11 Mariestad Pojk
      Samlingsinfo: Röda Stugan.
      Samlingstid: 08:45
      Anteckning: Då är det dags för bortamatch mot IFK Skövde.
      Vi har ingen tillgång till omklädningsrum så ombyte sker hemma. Glöm inte matchtröja, vattenflaska och kläder för alla väder.
      Sena återbud ges till mig Toni på 0763- 36 60 40.
      Resultat och referat
    • 11:00

      Råda BK Svart (hemma) P-09


      13:00
    • 11:00

      Lidköpings FK Vit (borta) P-08


      13:00
    • 11:00

      Match Lag Vit F-10


      12:30
    • 11:00

      Ardala GoIF (hemma) P-11


      13:00
    • 11:00

      Vinninga AIF (borta) P-11


      13:00
    • 11:00

      Mariestads BoIS FF Vit (hemma) F-13


      12:00
    • 11:00

      Saleby/Järpås (9:9) (hemma) Seniortrupp Damer


      13:00
    • 13:00

      Ulvåkers IF (borta) F-13


      15:00
    • 15:00

      Vara SK Gul (borta) P-12


      17:00
    • 15:00

      Vara SK Gulsvart (borta) P-12


      17:00
    • 17:00

      Domauppdrag F11 F-07/-08


      18:30
  • 20Mån
    v.38
    • 17:00

      Träning F-11


      18:30
    • 17:00

      Träning P-08


      18:30
    • 17:15

      Träning F-13


      18:30
    • 17:20

      Träning F-10


      19:00
    • 17:30

      Träning F-09


      19:00
    • 17:30

      Träning U16


      19:00
    • 18:00

      Träning F-07/-08


      19:30
    • 19:00

      Mariestads BoIS FF (borta) F-05/-06


      21:00
  • 21Tis
  • 22Ons
    • 17:00

      Träning F-11


      18:30
    • 17:00

      Träning PF-14


      18:00
    • 17:20

      Träning F-10


      19:00
    • 18:00

      Träning Seniortrupp Damer


      19:45
    • 18:00

      Träning F-07/-08


      19:30
    • 18:30

      Seriematch mot IFK Värsås P-09


      19:30
    • 19:15

      Töreboda IK (borta) U16


      21:15
  • 23Tor
  • 24Fre
    • 15:30

      Träning P-09


      16:30
    • 16:00

      Träning P-08


      17:00
    • 17:00

      Träning F-09


      18:00
    • 17:30

      Träning U18 Futsal


      19:00
  • 25Lör
    • 10:00

      Träning PF-15


      11:00
    • 10:00

      Träning Seniortrupp Herrar


      11:30
    • 11:00

      IFK Mariestad Blå (hemma) P-09


      13:00
    • 11:00

      Råda BK Svart (hemma) P-08


      13:00
    • 12:00

      Igelstorps IK (hemma) P-13


      13:00
    • 12:00

      Vedums AIS (borta) Seniortrupp Damer


      14:00
    • 15:00

      IFK Mariestad Vit (hemma) P-10


      16:15
    • 15:00

      Match F10 Blå Hemma F-10


      16:30
    • 15:00

      IFK Skövde FK Blåvit (borta) P-13


      16:00
    • 15:00

      IFK Skövde FK Vit (borta) P-13


      16:00
    • 15:00

      Domaruppdrag F10 F-07/-08


      16:30
    • 15:00

      Döma P10 P-07


      17:00
  • 26Sön
    • 11:00

      Våmbs IF Grön (hemma) P-10


      13:00
    • 11:00

      Örslösa-Söne IK (borta) P-11


      13:00
    • 11:00

      Våmbs IF Svart (hemma) P-12


      13:00
    • 11:00

      Döma P10 P-07


      13:00
    • 11:30

      Skövde KIK Svart (borta) F-11


      13:30
    • 13:00

      Lidköpings FK Svart (borta) P-09


      15:00
    • 13:00

      Våmbs IF Grön (hemma) P-12


      15:00
    • 13:30

      Skövde KIK Svart (borta) F-13


      15:30
    • 15:00

      Sils IF (borta) Seniortrupp Herrar


      17:00
    • 15:00

      Mariestads BoIS FF Vit (hemma) F-13


      17:00
    • 16:00

      Match Lag Vit F-10


      17:30
    • 16:00

      Emtunga/Tråvad/Larv (borta) P-11


      18:00
    • 17:00

      IFK Falköping FF Blå (hemma) P-10


      19:00
    • 17:00

      Tidaholms GoIF (borta) P-07


      19:00
    • 17:00

      Kinnarp-Slutarp/Vartofta (borta) F-07/-08


      19:00
    • 19:00

      Råda BK (hemma) F-05/-06


      21:00
  • 27Mån
    v.39
  • 28Tis
  • 29Ons
    • 17:00

      Träning F-11


      18:30
    • 17:00

      Träning PF-14


      18:00
    • 17:20

      Träning F-10


      19:00
    • 18:00

      Träning F-07/-08


      19:30
    • 18:00

      Träning F-09


      19:30
    • 18:30

      Träning P-09


      20:00
    • 19:00

      IK Gauthiod (borta) F-05/-06


      21:00
  • 30Tor