Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Sätila SK Herrlag
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Sätila SK Herrlag.
Herrlag
Följ oss för uppdateringar
Go vinst igår gubbar. Se nu till att träna lite under sommarn också så vinner vi denna serien.
Rapportera
Trots att man tillhör ett utomstående lag i serien så tyckte jag det var en underhållande och mycket välkomponerad text att läsa Marcus E!
Citat Britta: "-Hade han haft Adhd hade han inte kunnat sitta still hela sändningen".
Fråga: Han har väl inte suttit still en sekund heller?
Hans kropp vacklar ju fram och tillbaka mest hela tiden, så tolkning kanske inte var helt fel utifrån ditt begrepp..
Kom också ihåg att det finns tre olika former utav ADHD som utmärker sig på olika sätt.. En form är; "hyperaktiv och impulsiv".
Två ord som media redan använt frekvent i sina bedömningar kringa denna kommentator..
Peace and out!
Vad härligt att Henke Ivarsson är åter från Sovjet! Förhoppningsvis utan några som helst sviter efter semestern och fit for fight. Framåt marsch!
Helt underbar krönika Marcus! Nu laddar vi för morgondagens drabbning. Scavo; jag vet inte om jag ska skratta eller gråta, lycka till i CL nu och akta dig/er för bloddoping och att muta domare a´la Moggi.
Rapportera
Scavo!
JAg tror, efter att ha sett EM, faktiskt átt de kan vara på god väg att bli bäst!
BRITTA!
Som ansvarig för krönikan ber jag om ursäkt om du eller några andra har tagit illa upp av vad jag skrev. Ingenting av det du tar upp är representativt för vår trupp utan det som skrevs var ett individuellt misslyckande av mig till att vara rolig och samtidigt svetsa samman truppen. Vilket jag nu förstår att jag inte lyckades med.
Beskrivningen av min vackra sambo Stina var jätte, jätte, jätteironisk och skulle egentligen påvisa att det var jag som var dum. Jag trodde att humorn gick fram där. Sorry! Stina, som förstås är väldigt klok, var för övrigt med när jag skrev det och hon trodde sig också förstå så mycket att follk som läste det skulle förstå att det var humoristiskt skrivet.
Nannskog är en grym fotbollsspelare. Jag tyckte att han gav ett lite flängigt och forcerande intryck i studion, därför drog jag liknelsen. Sorry om du tog illa upp Britta.
Har redigerat bort det värsta och hoppas att du fortsätter att besöka vår hemsida.
5 km jogg + 10 x 200meter intervall
Rapportera