Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Sätila SK Herrlag

Följ

Herrlag

Följ oss för uppdateringar
Följ
Sätila SK
Fotboll
Herrlag

Skriv i gästboken

Logga in för att skriva i gästboken

Gästbok

  • 30 jun 2012 Scavo

    Go vinst igår gubbar. Se nu till att träna lite under sommarn också så vinner vi denna serien.

    Rapportera

    Rapportera

  • 29 jun 2012 Utomstående

    Trots att man tillhör ett utomstående lag i serien så tyckte jag det var en underhållande och mycket välkomponerad text att läsa Marcus E!
    Citat Britta: "-Hade han haft Adhd hade han inte kunnat sitta still hela sändningen".
    Fråga: Han har väl inte suttit still en sekund heller?
    Hans kropp vacklar ju fram och tillbaka mest hela tiden, så tolkning kanske inte var helt fel utifrån ditt begrepp..
    Kom också ihåg att det finns tre olika former utav ADHD som utmärker sig på olika sätt.. En form är; "hyperaktiv och impulsiv".
    Två ord som media redan använt frekvent i sina bedömningar kringa denna kommentator..
    Peace and out!


    Rapportera

    Rapportera

  • 29 jun 2012 Nannskog

    Ve rk ar som in te Britta fått något den sista tiden....

    Rapportera

    Rapportera

  • 29 jun 2012 Andreas

    Vad härligt att Henke Ivarsson är åter från Sovjet! Förhoppningsvis utan några som helst sviter efter semestern och fit for fight. Framåt marsch!

    Rapportera

    Rapportera

  • 28 jun 2012 info

    hyssna-örby 2-1, tackar tackar

    Rapportera

    Rapportera

  • 28 jun 2012 Andreas

    Helt underbar krönika Marcus! Nu laddar vi för morgondagens drabbning. Scavo; jag vet inte om jag ska skratta eller gråta, lycka till i CL nu och akta dig/er för bloddoping och att muta domare a´la Moggi.

    Rapportera

    Rapportera

  • 28 jun 2012 Hahaha

    Britta. Seriöst.

    Rapportera

    Rapportera

  • 28 jun 2012 attrib

    Suck.tunga världsproblem för Britta?Skönt att du har något att klanka ner på.

    Rapportera

    Rapportera

  • 27 jun 2012 Britta

    Skön inställning till tjejer i Sätila... Hon är fin, gillar blommor men begriper ingenting... Dessutom var Daniel Nannskog (som kommentatorn heter)Framröstad till Norska ligans bästa utländska spelare genom tiderna. P.s. Hade han haft Adhd hade han inte kunnat sitta still hela sändningen. Lite billigt att driva med folk som har det här handikappet. D.s.

    Rapportera

    Rapportera

  • 27 jun 2012 Scavo

    Vill bara säga att det finns ingen i vårat lag som "tror" sig veta att Juve är bäst i världen. Det är ett faktum!!!!!

    Rapportera

    Rapportera