Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Rynninge IK P-2015
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Rynninge IK P-2015.
P-2015
Följ oss för uppdateringar
Hej,
Nästa vecka drar vi igång vinterträningen för säsongen på riktigt. Precis som tidigare år kommer vi att alternera mellan inomhus- och utomhusträningar. Utomhusträningen för hela gruppen äger rum på tisdagar, 17.00–18.30, på Pettersbergs konstgräsplan.
Inomhusträningen hålls på Karolinska (Karroskolan nära slottet) på lördagar. Upplägget är att vi delar upp gruppen i två träningsgrupper, som ni kan se HÄR. Hör av er om jag missat några specifika önskemål om gruppindelning.
Grupp 1 tränar 10.45–12.00
Grupp 2 tränar 11.45–13.00
De första 15 minuterna är avsatta för samling och uppvärmning. Vi kommer att testa vad som fungerar bäst för uppvärmningen på Karro, så ta med kläder för både inomhus- och utomhusbruk till att börja med. Viktigt att vara ombytt och redo kvart i.
Under vintern kan det ske vissa förändringar, exempelvis att vi lägger in matcher på träningstiderna eller ibland kör längre träning med båda grupperna tillsammans, men det kommer kommuniceras i god tid innan. Vi vet att många har andra aktiviteter, särskilt vintertid, vilket är toppen. Om en träning krockar med något annat, skriv en kommentar vid avanmälan så vi vet.
Hoppas och tror på en bra träningssäsong!
| Träning | 23 maj, 10:00 |
| Match mot Rynninge Blå | 23 maj, 11:30 |
| Lagaktivitet - Lanas Kolgrillbar | 23 maj, 18:00 |
| Nora BK Svart (borta) | 25 maj, 18:30 |
| Träning | 26 maj, 18:00 |
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera