Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Rynninge IK P-2015
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Rynninge IK P-2015.
P-2015
Följ oss för uppdateringar
Hej,
Vi har många matcher på gång de kommande dagarna. I helgen deltar vi i poolspel med alla våra fem lag, och nästa vecka har vi bokat in två träningsmatcher. Killarna har visat stort intresse för att spela 7 mot 7, så vi har planerat matcher i den spelformen mot Marieberg. Först spelar vi i Marieberg på tisdag med ett lag, och sedan välkomnar vi Marieberg till Pettersberg på söndag (1/9), där vi spelar med två lag.
Vi kommer att kalla 13 spelare per lag och räknar med att alla som kan och vill ska få möjlighet att prova på den spelform som vi kommer att spela nästa år. Vi kommer även att testa denna spelform i skarpt läge redan i oktober på Select Cup.
Kallelser till dessa båda aktiviteter kommer snart, och eftersom de första matcherna är bara några dagar bort är vi tacksamma om ni kan svara senast fredag (imorgon) om spelaren kan delta. I första skedet kan man bara delta i en matchomgång, men vid återbud kan det finnas möjlighet att spela båda dagarna, så vi behöver snabb återkoppling.
Eftersom vi har matcher på lördag ställs lördagsträningen in, men vi tränar på tisdag med de som inte spelar match.
Träning | 20 maj, 17:00 |
IFK Lindesberg 1 (hemma) | 21 maj, 18:00 |
IFK Kumla Blå (borta) | 21 maj, 18:00 |
Träning | 22 maj, 17:00 |
Lillån FK Grön (borta) | 23 maj, 17:30 |
Igår | Glöm inte att anmäla er till Fotbollsskolan! |
14 maj | Årets RIKare |
14 maj | Glöm inte att anmäla er till Sommarproffs! |
1 maj | Hemmapremiär |
27 apr | SvampenCupen 2025 |
På tisdag spelar de 13 spelare som har anmält sig till den aktiviteten. På söndag spelar vi med två lag,
RapporteraMax 26 spelare och det finns fortfarande några platser kvar, Sista dag att anmäla sig till de matcherna är på tisdag sedan öppnas möjligheten att anmäla sig för de som ännu inte kallats till söndagen. Ni ser i kallelserna vilken dag erat barn har kallats till.
Rapportera