Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Rynninge IK P-2015
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Rynninge IK P-2015.
P-2015
Följ oss för uppdateringar
Hej,
Nästa lördag är det dags för årets sista utomhuscup, Select cup på Ekäng. Info om cupen finns här. Våra lags spelschema ser ni här.
Vi spelar alltså 4 matcher, 2*10 min.
Lagen:
Lag 1 Zeke , Bilind, Elton , Alvin , Sam , George, Tage , Hector, Gustaf , Wilke. Ledare Daniel, Simon
Lag 2 Sigge G, Otto , Adam M, Zeid (tvätt), Vincent, Emil N, Sigge J.E. Loui , Anton . Ledare David, Linus
Lag 3 Sigvard, Philip , Emil S, Erik , Thor , Oscar, Lukas, Milton , Hamoudi. Ledare, Thomas, Anna, Ike
Eftersom det är många anmälda är de som inte är uttagna till cupen reserver som vi kontaktar vid avhopp. Till denna cup har vi utgått från närvarostatistiken vid uttagning.
Samling är alltså 40 min före lagets första match, vi samlas på Ekäng vid klubbhuset mot konstgräsplanerna
Det är många matcher under flera timmar så se till att ni ätit bra lunch innan så vi orkar med alla matcher.
Ha med:
vita strumpor
blåa shorts
blå träningströja (ni som har)
benskydd
vattenflaska
frukter till pauserna
Beroende på väder, tjock överdragströja eller kanske regntålig överdragsjacka
Det finns kiosk med mat o godis mm. Som vanligt inget godis/läsk före eller mellan matcherna, det får man vänta med till efteråt. Meddela ev förhinder i god tid så vi kan ge reserver chansen och såklart viktigt att man kommer i tid till samlingen.
1,2 RIK
| Matchcamp Syrianska | 20 sep, 11:00 |
| Örebro SK FK Vit 1 (hemma) | 22 sep, 17:30 |
| Adolfsbergs IK Gul (hemma) | 22 sep, 17:30 |
| Träning | 22 sep, 17:45 |
| Träning | 24 sep, 16:45 |
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera