Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Rynninge IK P-2015
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Rynninge IK P-2015.
P-2015
Följ oss för uppdateringar
Hej alla,
Vad kul det var i lördags på Hovet Cup. En ny upplevelse för killarna att spela på regntunga gräsplaner. Trots att de var blöta kämpade samtliga och hade ett gott humör och kämparglöd under hela dagen, det är nog en bra erfarenhet att få vara med om att spela i hårt väder, de har ju varit bortskämda med att få gå ut på konstgräs så fort det kommer lite nederbörd så det var jätteskoj att alla tyckte det var kul att spela i vattenpölar :).
Kommande vecka är gräsplanerna på Pettesberg avstängda, det innebär att alla lag samsas på konstgräset och därför ett något reviderat veckoschema. Kolla noga tider i kalendern så ser ni vad som gäller.
Vi kommer som ni sett spela matcher måndag 21/8, kallelsen har skickats ut och och ska besvaras senast imorgon. Vi samlas vid 17 och spelar matcher ca 17.30-19.00. Mer info kommer i mitten av veckan.
På bilden ser vi ett av våra tre glada gäng från i lördags som precis varit på medaljutdelning.
MVH
Ledarna
Träning | 3 jun, 17:00 |
Träning | 5 jun, 17:00 |
IK Sleipner (hemma) | 6 jun, 09:30 |
Träning | 7 jun, 10:00 |
Lillån FK Vit (borta) | 8 jun, 13:00 |
2 jun, 18:00 Karlsängs IP 7-1
31 maj, 11:30 Pettersbergs IP 7-3
27 maj, 18:00 Björkhagaskolan Konstgräs 7-1
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera