Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Rynninge IK P2015Blå
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Rynninge IK P2015Blå.
P2015Blå
Följ oss för uppdateringar
Hej!
Snart är det är det äntligen dags för årets Svampencup. Det brukar bli succe. Alla som anmält sig deltar och föräldrar hjälper till med de arbetsuppgifter vi tilldelats (se nedan) Laget ser ni också här nedan och spelschema hittar ni HÄR.
Samlingstid för spelarna kl 13:00 vid planerna i närheten vid kioskluckan.
Spelare: Adan Adem Aidan Charlie Dante Ebbe Emil Hamza Hugo Josef Konrad Lukas Olle Riaan Samuel Sune
Som ni vet har vi alltså tilldelats arbetsuppgifter under cupen. Dessa är nu fördelade, vilket gör att vi är väl bemannade.
Jag har försökt ta hänsyn till de önskemål som inkommit.
P2015 Blå Jobb SvampenCupen lördag 25 april Pettersbergs IP Det står barnets namn men det är såklart en vuxen som jobbar.
”Allt i allo” (Arbetsledare, ta emot lag, städ, mm) 13:30-19:30.
13:30-16.30 Sune
16.30-19.30 Ebbe
Kiosken (inne i Klubbhuset) 13:30-19:30.
13:30-16.30 Josef, Samuel, Riaan
16.30-19.30 Hamza, Hugo
slutstäd – 18:45-19:45.
Emil
Behöver ni byta tid så försök byta mellan varandra i första hand.
Kort arbetsbeskrivning:
Allmänt: Bär RIK-funktionärsväst, var som vanligt – trevlig!
Omklädningsrummen går ej att låsa, toalett (Handikapp + 2 st vid den bortre byggnaden). Fylla vatten, i omklädningsrum (varje lag delar ett omklädningsrum med ett annat lag) eller via vattenutkastare. Inga värdesaker kvar i omklädningsrummen. Ingen uppvärmning/spel på naturgräs. Ingen publik/spelare i Klubbhuset, endast funktionärer. Ingen publik inne på Konstgräset. Parkering enligt gällande regler.
Säg till om ni har fått denna uppgift men inte kan uppfylla det kravet.
För alla roller – så sök upp Tommy när ni kommer för vidare information!
”Allt i allo” (Arbetsledare, ta emot lag, städ, mm), hälsa lagen välkomna och visa dem till rätt omklädningsrum. Se till att alla som skall jobba – har kommit och att de vet vad de skall göra. Vara behjälplig vid medaljutdelning. Städa (plocka skräp), stämma av omklädningsrum, kolla av toaletter (främst tömma sopkorgar och fylla på toalettpapper men städa vid behov). Handikapptoalett, 2 toaletter i den ”bortre” byggnaden samt i omklädningsrummen (1, 2, 3, 4, 6 & 7). Tömma soptunnor vid behov.
Kiosken (inne i Klubbhuset), sköta försäljningen via ”luckan” – koka kaffe, koka korv (mer värma, får inte bli för varmt, då spricker den). Hålla lagret påfyllt. Swish och kontant.
Slutstäd – hjälper till att avveckla dagen/cupen, städa omklädningsrum & toaletter, plocka undan material, tömma soptunnor mm.
OBS! I alla arbetsuppgifter så hjälps alla åt och städar / plockar undan efter sista match.
PS även lagen till matchen på söndag finns nu publicerat, se i kalendern.
| Träning | 12 maj, 18:00 |
| IK Sturehov 3 (borta) | 17 maj, 16:20 |
| Träning | 19 maj, 18:00 |
| Träning | 24 maj, 17:00 |
| Träning | 26 maj, 18:00 |
| Igår | Inbjudan Gåfotboll - onsdag 13 maj |
| 26 apr | Vinnare i tipspromenaden |
| 16 apr | SvampenCupen 18,19 & 25 april |
| 5 apr | Grattis Amar Catic! |
| 4 apr | Glad påsk! |
Lukas kan bara vara med i gruppspelet, han missar den sista matchen
RapporteraRapportera
Hej alla, imorgon är det äntligen dags för nästa cup. Jag ber alla kolla era tider och lösa på om arbetsuppgifterna. Ta kontakt med Tommy innan ert pass börjar, han har gul väst och är vid planerna eller inne vid kansliet/kiosken. Hör av er om ni har funderingar
RapporteraRapportera