Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Rynninge IK P-14
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Rynninge IK P-14.
P-14
Följ oss för uppdateringar
Äntligen drar vi igång verksamheten igen med laget efter en härlig sommar och semester!
Vi startar ett läsår då våra pojkar börjar sexan, börjar med 7v7-spel och slutar läsåret med 9v9-spel och dessutom går de från att vara barn till att bli ungdomar (åtminstone enligt fotbollsförbundets system). Några kommer dessutom att hinna bli tonåringar innan vi kommer fram till nästa sommar.
Redan imorgon, söndag 2 augusti, så kör vi första träningen efter sommarledigheten och sen rullar det på med samma dagar och tider som tidigare.
På fredag nästa vecka är vi bollisar samt ansvarar för entrén vid A-lagets hemmamatch på Grenadjärvallen mot Laxå och vi behöver 8 bollisar samt 2 föräldrar som bemannar entrén. Kallelser har skickats så besvara dessa så snabbt ni kan.
Lördag den 8 augusti så spelar vi Hovet cup. Det blir 5 matcher per lag och vi har 2 lag anmälda. Ni har ju redan besvarat en intresseanmälan och inom kort så kommer kallelser till respektive lag under cupen. Har ni besvarat intresseanmälan med att ni kommer så räknar vi med att ni spelar cup nästa lördag.
Bästa hälsningar från ledarna i RIK P14 och varmt välkomna tillbaka!
Glädje, gemenskap och engagemang
| Träning | 1 sep, 18:00 |
| Träning | 3 sep, 18:00 |
| IK Sturehov Vit (borta) | 6 sep, 10:00 |
| Hovsta IF Orange (borta) | 6 sep, 10:00 |
| Träning | 6 sep, 11:00 |
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera