Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Rynninge IK P-14
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Rynninge IK P-14.
P-14
Följ oss för uppdateringar
Nu på söndag så är det äntligen dags för matcher igen och vi åker upp till konstgrästältet i Lindesberg för matcher mot IFK Lindesberg.
Vi kommer att ställa upp med 2 lag som spelar en match var. Matcherna startar 13.00 och 14.00 och vi samlar alla som deltar kl.11.45 på Pettersbergs IP för gemensam avfärd. Det innebär att det lag som spelar första matchen (13.00) är med och supportar kompisarna som publik under andra matchen (14.00) och detsamma gäller (fast tvärtom) för lag 2 som är publik under första matchen.
Behöver du/ni skjuts så meddelar ni detta.
Samåkning och hjälp med skjuts gäller självklart vid alla bortamatcher så meddela i kallelsen eller till ledare att ni behöver skjuts för ert barn så löser vi detta. Alla ska kunna vara med och spela match oavsett tillgång till bil eller att förälder/anhörig har möjlighet att följa med.
Framöver så blir det många matcher och vi hoppas och tror att killarna är spelsugna så se till att besvara kallelserna så snabbt ni kan och det är jätteviktigt att ni meddelar även om ni inte kan så att vi kan kalla in ersättare vid behov.
Lagen som ställer upp på söndag är följande:
Match 13.00
Ledare: Daniel S, Daniel H
Spelare: Albin, Arvid, Carl S, Ebbe, Folke, Jakob, Noah, Samuel, Simon, Yahye
Match 14.00
Ledare: Jessica, Robert
Spelare: Axel, Carl AH, Casper, Eddie, Ivar, Lucas KF, Massaneh, Nuradin, Sebastian
Bästa hälsningar från ledarna i RIK P14
Glädje, gemenskap och engagemang
Matchcamp Ekäng | 29 maj, 11:40 |
Karlslunds IF FK Vit (hemma) | 1 jun, 15:00 |
Kopparberg BK 2 (hemma) | 1 jun, 15:00 |
Träning | 1 jun, 15:00 |
Träning | 3 jun, 17:30 |
Hej alla! Vem/vilka har plats för Jakob, Axel och Folke i bilen imorgon upp till matcherna i Lindesberg?
RapporteraRapportera
Hej! Finns det någon med plats över som ska till Lindesberg?
RapporteraRapportera
Vi (Eddie) kommer till samlingen men vi har bara två platser över.
RapporteraRapportera
Vi( Malin och Albin) har 3 platser i bilen upp och hem
RapporteraRapportera
Fint! Då finns det platser.
RapporteraRapportera
Vart i Lindesberg är det?
RapporteraRapportera
Tältet vid industriområdet adress Fotbollsgatan
RapporteraRapportera
Tack
RapporteraRapportera