Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Rånäs IF Herr
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Rånäs IF Herr.
Herr
Följ oss för uppdateringar
Har snappat upp ett rykte att Markim är mycket bättre iår och planerar att försvara titeln iår! dock bara guld platsen imorrn kl 11:40 börjar samba liret
Rapportera
Bomben, hade du gjort mer mål än mig sist på träningen hade vi kunnat byta.. men du stod ju dock offside hela tiden, inte lätt att göra mål då! :/ krya på dig så ses vi :)
Rapportera
hapahapa , jag är oskyldig till Snutteförsvinnadet enligt säkra källor (K Enny) så ligger Micke Lill-Stek bakom det, du får bjuda till oftare till honom än till kenta kanske han låter dina saker va ifred och vi andra har en sportmössa på lag 1 :) :) :) :)
Rapportera
gottnytt år på er grabbar.tat lugnt med spriten ikväll vi har cup i helgen för den som redan glömt.drickat sitter i längre än man tror. så hoppa colan.varädda om er.mvh coach
Rapportera
Ingen fara på taket grabbar..Jag har hittat min snutte,och Ankan det är inte kul längre,du har ju en egen snutte, varför ska du då hålla på att mysa med min hela tiden. Jag vill ha tillbaka den på fredag,eller du kanske bara är där på lördag!:p
Rapportera
jimpa jag kan tyvärr inte ta ditt pass i kiosken. men jag hörde att du och jag skulle byta lag. du skulle lira i 2 och jag i 1. för att det strula med ditt kioskschema på fredag. :)
Rapportera
Jo, det var med vånda beslutet togs, men för min personliga hälsa (läs vikt) så är det bättre att jag tränar lite än inget alls... och jag kommer sakna mycket med Rånäs IF, det råder det ingen tvekan om.
Skogsplantering och annat ideellt arbete är för fattiga människor.. jag betalar mig ur dom situationerna.
Dock får nog Rö visa att det finns något lag att träna med också, så vem vet vad som händer...
Mats Mats Mats.vad är det mina ögon läser,Rö IK! Jag som trodde du äntligen hade blivit man och gjort din gumma glad.
Men tänk till en extra gång innan du bestämmer dig,förstå vad du kommer sakna grusträningarna i Rånäs,skogsplanteringen och framförallt Kenta!
Men om du nu trots allt väljer att byta så får jag väl önska dig lycka till. Detta lycka till gäller dock inte när vi väl möts och står där öga mot öga på gräsplätten och krigar om 3 pinnar!:)
Tråkigt för dig Emil om vi ska toppa.. har iofs hört rykten om att du är bra på att koka korv, vill du ta mitt pass i kiosken? :)
akta offside!:)
Tycker det är mycket snack från markim i år.. Hoppas ni visar det på planen med.
Rapportera