Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Rånäs IF Herr
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Rånäs IF Herr.
Herr
Följ oss för uppdateringar
Douglas Westlin..Vi i Rånäs IF vill härmed önska dig lycka till med ditt asyl sökande hit till Sveriges rike och dess land!
Vi kommer ta emot dig med ett varmt välkomnande och mycket kärlek!
Vi tror på dig!
Mvh / Dina grabbar i laget
hehe så du menar att hela lag 2 är årets målsumpare?
haha ja kanske att stämmer. :)
ska ja säga min åsikt så sumpade ja kanske 4 klara chanser i en match, räkna alla chanser dom andra i laget missade genom hela cupen så borde de inte vara jag som är sumparen, men haha, ja borde stå som matchens underhållare därimot! :)
Rapportera
Åker på akut semester i morn! Missar hela veckan, men hoppas det kommer 32 pers till Rånäs på torsdag kväll oxå och inte bara inomhus!
Ha det bra gubbar!
Kindberg har filmer från Gottröra cupen, tror han har 3 elr 4 matcher inspelade på film :) Se till att få dem å lägg upp, eller så tittar vi på dem tillsammans nån dag? :) vore kul! Hoppas det kommer upp bilder från cupen snart med!!
Rapportera
nu ni grabbar får ni passa er. för nu har jag börjat springa. sprang 3 km idag. jag kommer ha grym kondition snart. haha :)
Rapportera
Hmmm... missade är synd och säga, jag var helt enkelt för långsam för att hinna fram. Inte lite heller, flera meter ifrån tom :/
Rapportera
jo om man räknar kvalitet i stället för kvantitet så har du rätt, men vi på redaktionen anser att micros antalet fler missade chanser i fritt läge bör premieras så därför tar han hem den titeln..
sorry boys, har ett matteprov imorgon så måste tyvärr va hemma och plugga ikväll annars skulle jag ha dragit mitt lilla strå till stacken och varit me :)
Rapportera