Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Rånäs IF Herr
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Rånäs IF Herr.
Herr
Följ oss för uppdateringar
Felix jag ställer upp på måndag , du gjorde ett jätte bra jobb sist på b-lags matchen .
Rapportera
En liten fråga till reseledaren! Åker bussen runt Norrtälje på lördag? Finns ett par spelare/ huliganer bosatta där! Skulle vilja veta om man behöver ordna skjuts till söderbykarl i ottan!
Rapportera
Jag kan spela, Felix! Om jag nu mot förmodan inte lirar full match i a-laget såklart :)
Rapportera
A-lagsspelare kan så klart avvakta tills att lördagens match är spelad, de som spelar 90+ bör så klart vila.
Rapportera
Kanske lika bra att kolla av redan nu, vilka kan och vill vara med och spela b-lagets hemmamatch mot GoIF Kåre/ Markim på måndag den 6:e? (national-dagen)
Vi behöver 2-3 från a-laget och man vill gärna ha 16-17 spelare till förfogande vi såg ju hur bra det såg ut och hur kul det var att spela sist. Detta är en tuff match.
Tid: 15:00
Samling: 13,45
Klart du ska testa om du känner för det Simon, glöm bara inte att det aldrig är kö till duschen i Rånäs.
Till alla andra, vi måste fortsätta träna och köra på! :)
Felix jag ställer upp på måndag , du gjorde ett jätte bra jobb sist på b-lags matchen .
Rapportera