Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Öjeby IF P-11
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Öjeby IF P-11.
P-11
Följ oss för uppdateringar
Detta tog vi ju upp på föräldramötet som ett alt. till att tjäna pengar till lagkassan. Se info nedan. Vill vi göra det? Vilka kvällar kan vi i såna fall tänka oss? Snabba svar så vi kan anmäla ev intresse.
-Pitebor på stan- sommaren 2024-
Vill ni vara med och bidra till ett tryggare Piteå?
Vi vänder oss till föreningar och lag som bedriver
verksamhet för unga i åldern 12 – 18 år!
Satsningen initierades 2011 av Piteå kommun, Pitebo AB och Polisen. Anledningen var att Polisen såg en ökning av barn och ungdomar på stan samtidigt som närvaron av vuxna saknades, främst föräldrar. Syftet med Pitebor på stan är ju att skapa trygga miljöer i centrum, främst riktat till våra barn och unga.
Uppdraget
Föreningen eller laget nattvandrar i centrala stan under fredag och lördag kvällar. Föreningen eller laget ställer upp med 4 föräldrar per kväll. Under PDOL veckan har vi utökat vandringen även till onsdag och torsdag kvällar. Det utgår en ersättning med 6 000 kr per förening för två kvällar.
Kvällar mellan klockan 22–02
Datum
Onsdag Examen och fredag
12&14 juni
Fredag och lördag
28–29 juni
Fredag och lördag
5–6 juli
Fredag och lördag
19–20 juli
PDOL onsdag och torsdag
24–25 juli
PDOL fredag och lördag
26–27 juli
PDOL fredag och lördag
26–27 juli
Fredag och lördag
9–10 augusti
Fredag och lördag
16–17 augusti
Fredag och lördag
23–24 augusti
Inga kommande aktiviteter
Jag eller Danne kan gå 9/8, om någon fler kan.
RapporteraRapportera
Ska kolla upp 👌
RapporteraRapportera