Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Örebro Hockey Ungdom Team 15
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Örebro Hockey Ungdom Team 15.
Team 15
Följ oss för uppdateringar
Hej!
Skickar en påminnelse om att det är ändrad träningstid imorgon (lördag), 16:50-17:50.
Nu under december kommer det vara en del förändrade träningstider då det är mycket poolspel för de äldre lagen som läggs på helgerna.
Bland annat kommer vi både ha träning i A-hallen och på Behrn Arena.
Vi kommer inte heller ha någon träning den dagen vi själva har poolspel.
Kan vara roligt med lite ombyte även om det också såklart blir rörigt och svårt att komma ihåg.
Jag har uppdaterat kalendern med de nya tiderna och hallarna så kolla där så ni har koll på läget. Ska också försöka komma ihåg att skicka påminnelse varje gång det är annorlunda träningstid/plats här på Laget.se.
Vi kommer fortsätta att kalla endast målvakterna till träningarna och samtliga till Poolspel/Knattematch. Om ni får en kallelse till träning och svarar ja antar vi att ert barn vill stå målvakt. Bra om ni dyker upp i god tid till den träningen så utrustning hinner sättas på.
Vi ses imorgon!
Mvh Ledarna
Inga kommande aktiviteter
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera