Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Nosaby IF P-2012
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Nosaby IF P-2012.
P-2012
Följ oss för uppdateringar
Hej,
Liksom tidigare år ansvarar vårt lag för bemanningen vid två A-lagsmatcher och Trygghetsvandingen.
I år spelas A-lagsmatcherna på Vallbjörka. Det behövs 6 föräldrar för kiosk och grill samt 6 bollkallar. Jag har gjort ett bemanningsschema för respektive A-lagsmatch enligt nedan. Instruktion för A-lagsmatcherna finns under Dokument. Om ni inte kan den dagen, ansvarar ni själva för att ordna med en ersättare.
Lördagen 6 juni kl 14.00 Nosaby IF - Karlskrona
Ahmed
Anton
Charlie J
Ebbe
Hannes
Oliver
Söndagen 18 oktober kl 14.00 Nosaby IF- Österlen FF
Andy
Axel
Charlie F
Dante
Ludwig
Noah
Fredagen 23 oktober kl 22.00-02.00 ansvarar vi för Trygghetsvandringen. Trygghetvandring i Kristianstad är en del av den Orangea staden och ett samarbete mellan Länsförsäkringar Göinge-Kristianstad och Kristianstads idrottsföreningar. Syftet med trygghetsvandringen är att skapa en tryggare stad. Vi behöver två frivilliga föräldrar till vårt pass. Skriv i kommentarsfältet om ni kan delta. Instruktionen för Trygghetsvandingen finns under Dokument.
Hör av er om ni har några frågor.
Väl mött
Tränarna
| Träning | 28 maj, 18:45 |
| Åhus Horna BK (hemma) | 29 maj, 18:30 |
| Önnestad BoIF (borta) | 29 maj, 18:30 |
| Träning | 1 jun, 18:45 |
| Träning | 2 jun, 18:45 |
Undrar om någon till matchen den 18/10 skulle vilja byta med oss till den 6/6, då vi inte kan. (Anton)
RapporteraFör övrigt så känns det som om detta lag alltid får dessa helger. Vi har nästan aldrig kunnat då vi har födelsedagar runt dessa datum.
Rapportera
Ulrika, om ni inte hittar någon att byta med så kan vi ta matchen 6/6. Ni kanske kan ta trygghetsvandringen istället om det datumet passar er bättre?
RapporteraRapportera
Johanna och Julius ersätter Ulrika och Anton 6 juni.
RapporteraRapportera
Tusen tack, Anton blir glad att kunna fira sin födelsedag med familj o vänner.
RapporteraRapportera
Klart vi hjälper till!!! Hoppas han får en fin födelsedag!!
RapporteraRapportera