Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Mölntorps IK Brottning
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Mölntorps IK Brottning.
Brottning
Följ oss för uppdateringar
En man som är 40 kan leva eller dö.
Han kan säga att han gjort det mesta eller så ännu ett frö...
Om du inte förstår det hela prata med Eva.
Grattis Jari!
Det finns bara en som du i världen!
GRATTIS, HIPP HIPP HURRA, :) :) :)
Hartan blir 40 år idá!!!!!!
Vi hoppas du har haft en bra födelsedag, fast du var tvungen att arbeta. Men partajet blir ju senare, och då kan vi tänka oss att det blir livat i luckan.
Men ett stort GRATTIS skickar vi dig, lite sent så här på kvällskvisten. :)
Liljan... Jag kan lägga till fler brottare (och ledare också) under "Truppen". Det jag behöver veta är namnet på brottaren/ledaren och e-postadressen till densamma så att jag kan registrera användaren. Informationen lägger respektive person in på egen hand. Maila mig bara så fixar jag det!
Jag vill passa på att rikta ett stort tack till alla som hjälpte till under helgens arrangemang, ingen nämnd ingen glömd. Kul att även Martin verkade tycka att dagen var givande.
Nu börjar säsongen närma sig slutet och jag hoppas att alla kan se tillbaka på året som har gått och se vilka framsteg vi gjort, både som individer och som grupp.
Hejsan Hoppsan!
Gick in på fliken "Truppen" och tittade, hur kan man lägga in info där?
Hade väl varit kul om fler barn va med där?
Är det info ansvarig eller? eller kan man det själv?
Kul bilder från Lidbergs besök förresten, hade vi hunnit med Cha-Cha´n så hade det ju blivit ett fint foto :) .
Have a nice day everybody.
WOW! Vad kul att Martin hade skrivit så i sin blogg. Känn er stolta alla MIKare.
Visst hade vi väl alla velat sett Marie dansat cha-cha med Martin? Tack än en gång till alla som har gjort det möjligt att ta hit Martin. Och ett jätte stort tack till Martin som ville komma och ge oss den här upplevelsen. KRAM
MISSA INTE SOMMARLÄGRET I HALLSBERG!!!
SE LÄNK:
www.laget.se/hbkbrottarna
Hej igen!!!
Ang träningstiden som var ändrad, så var det många som hade missat det, säkert pga av att vi hade en händelserik söndag.
Men vad jag uppfattade igår så väntade alla in tiden 18.30 innan brottningen kom igång, så jag tror nog inte att någon missade så mycket. Tråkigt om dom tre grabbarna upplevde det så. Vi får vara lite tydligare i fortsättningen :) .
Träning och styrelsemöte på torsdag kl 18.30.
Till sist, använd gästboken till glada hälsningar :) , det är det den är till för tycker jag personligen. Ev frågetecken som är av mindre positiv art, hör gärna av er till någon i styrelsen så löser vi det säkert.
Tack för ordet igen.
Nästa helg (den 14 juni) är det Grand National i Strömsholm och torsdagen den 14 augusti spelar Lars Winnerbäck på Strömsholms slott.
RapporteraVid båda dessa arrangemang ska vi arbeta för att dra in pengar till klubbkassan.
Det vore bra om ansvariga personer för dessa två tillfällen kunde skriva några rader i gästboken om tider, utrustning, datum etcetera för att så många som möjligt ska kunna delta.
Jag vill även passa på att önska alla brottare som ska till Finland i helgen ett stort lycka till!
Till Miriam// Vi åker på träningsläger till Heinola i Finland den andra helgen i augusti.