Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om IFK Mariefred FB A-lag Herrar

Följ

FB A-lag Herrar

Följ oss för uppdateringar
Följ
IFK Mariefred
Fotboll
FB A-lag Herrar
IFK Mariefred

Skriv i gästboken

1000 tecken kvar

Gästbok

  • 15 mar 2012 Matte

    MOGGE? har du plats i bilen åt mig på lördag?

    Rapportera

    Rapportera

  • 15 mar 2012 +39

    OK trupp till matchen.

    Rapportera

    Rapportera

  • 15 mar 2012 Xavi

    Såg att Tommie var uttagen till Match tror det måste ha blivit något fel i kommunikationen mellan Olle och Anders :) :) :) :)

    Rapportera

    Rapportera

  • 15 mar 2012 wollan

    @jonny,va glad att du inte känner tommie än=)..kul att du är med o kör!

    Rapportera

    Rapportera

  • 14 mar 2012 +39

    Bra träning idag gubbar.
    Känns som en 4-2-3-1 uppställning skulle passa oss. Tog ut en elva i huvudet, usch vad duktiga killar som inte platsar. Stenhårt om platserna och det är bra. :)

    Rapportera

    Rapportera

  • 14 mar 2012 +39

    Ja det känns så nu!

    Rapportera

    Rapportera

  • 14 mar 2012 Mogge

    Bra träning idag gubbar.......

    Rapportera

    Rapportera

  • 14 mar 2012 Jonny

    Tja! Jag känner inte dig än Tommie och inte ni andra heller i laget, men hoppas det blir fallet. Men Tommie du har helt rätt ,det va j..ligt bra skrivet. Det e så det är. Jag hoppas att min kropp håller, får ta det lite lungt i början så inte kroppen får en chock. Men det e svårt att hålla igen, det e ju j..ligt roligt med Fotboll.
    Men det känns efter varje träning+några dar till i kroppen. Jag e gärna med o slåss om en plats men har ibland svårt att komma loss. Hoppas att det duger för att vara med i gänget. Ni verkar iallafall va ett j..la skönt gäng.

    Jag kan ej komma på träningen idag, kan ej komma ifrån.
    Jag e inte nån telefonmänniska så därför får jag göra så här idag. Lite sent men hade hoppas att det skulle funka./ Jonny Strömberg

    Rapportera

    Rapportera

  • 14 mar 2012 Tommie Messias

    vi har 7-8 återbud varje träning och är 20 man som tränar... ha ingen panik, njut av draget kring mankan istället!! har inte varit så här bra på minst 10 år!! glöm inte att vi lirar i div 7 , folk kommer prioritera annat emellanåt!!

    Det är inte ofta jag öppnar truten, men när jag säger nåt så är det jävligt bra!!

    Rapportera

    Rapportera

  • 14 mar 2012 wollan

    Jag tror vi får ihop 2 lag,har ju inte börjat på gräs än:-D, men meningen e ju att alla som sagt att man ska va me visar sig oxå,men 20 man nu e ju bra,kan bli fler idag

    Rapportera

    Rapportera