Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Munksund-Skuthamns SK U19 Dam Ishockey
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Munksund-Skuthamns SK U19 Dam Ishockey.
U19 Dam Ishockey
Följ oss för uppdateringar
Som ett led i att uppmärksamma och skapa intresse för damishockeyn i Norrbotten så bjuder MSSK-Piteå i ett samarbete med Luleå Hockey in till ett toppmöte i Riksserien (motsvarighet till SHL).
SÖNDAG 19 JANUARI
Klockan 13.00
Coop Norrbotten Arena
Fri entré
Förutom en förhoppningsvis hård och spännande match så hoppas vi att slå det svenska publikrekordet på 1675 personer för Riksserien. Eftersom entrén är fri för alla som vill komma och titta så finns det egentligen inga hinder att inte kunna slå rekordet.
Bussar från Piteå till Luleå
Det kommer att gå supporterbuss upp till Luleå från LF Arena klockan 11.30 matchdagen för de som vill, men då gäller följande.
Anmälan till MSSK:s kansli senast fredagen den 17 januari klockan 12.00 på telefonnummer 371 70.
Priset för bussresan är 100 kronor per person, tur och retur. Ungdomar upp till och med 16 år gratis i målsmans sällskap.
Möte med OS-deltagare
Före matchen, klockan 10.00 kommer publiken ha möjlighet att träffa och ställa frågor till ett antal landslagsspelare från MSSK-Piteå (Emma Eliasson och Pernilla Winberg) och Linköpings HC (Jenni Asserholt, Kim Martin, och Emilia Andersson) i Sportbaren i Coop Norrbotten Arena. Från MSSK-Piteås sida kommer dessutom spelarna Rebecca Stenberg och Elin Holmlöv, tränaren Fredrik Glader och sportchefen Ulf Viklund att deltaga.
Nu är det lite upp till oss alla att TILLSAMMANS sprida budskapet bland vänner, arbetskamrater, mostrar, kusiner, grannar. Gör det muntligt men också via Twitter, Facebook, mail, SMS, ja gör det på alla de sätt du kan komma på.
Vi kommer att uppdatera informationen allt eftersom här på hemsidan.
Något du undrar över inför matchen så ställ en fråga i "Gästboken" så lovar vi att svara.
| Träning | 31 maj, 18:00 |
| Träning | 2 jun, 18:00 |
| Träning | 4 jun, 18:00 |
| Träning | 7 jun, 18:00 |
| Intressekoll 2026/2027 | 7 jun, 23:00 |
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera