Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om IFK Mariefred FB A-lag Herrar
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från IFK Mariefred FB A-lag Herrar.
FB A-lag Herrar
Följ oss för uppdateringar
Anders va tror du att ta med några av dem du rabla upp nu) bra grabbar..Vad känner grabbarna själva??
Tommie va tror du fins det plats för oss i eran cup??
Tack själv Anders!
Kommer kännas tomt utan dig...
Lycka till i Stallis :)
tja boys.i går fick jag ett samtal från stallis ordförande som frågade om jag är intreserad av att träna dom kommande säsong.vi skall sätta oss ner och diskutera en ev framtid och som det ser ut just i denna stund så ser det ut att bli så.därför så vill jag skriva detta själv här.jag vill säga att det har varit fantastiskt kul att få ha varit med er i två säsonger.och det har varit skit tufft vissa stunder då menar jag folk som slutat av olika själ,m,m,m,m.men det är som att ligga i lumpen det är så jvl tråkigt men det mann minns mest är det roliga.jag vill passa på att speciellt tacka ungtupparna som faan har ställt upp mer än nån annan och då menar jag max kapten..gustaf betong..och ralle gråben.jonny har ställt upp kanon bra och ändå legat på gränsen tack jonny.max du är en ledar typ som skulle kunna gå in i vilket lag som helst.du är faan fantastisk.i love you.ralle..jag behöver inte skriva nåt ALLA VET.fyyy faan säger jag bara du är bäst.gurra att ha dig i laget har varit en fröjd hur många har inte du sprungit sönder.du är en klippa.självklart så ni gamlingar som har varit med ni vet att jag alltid finns för er.tack så mycket.OCH TACK SÅ JVL MYCKET FÖR MIG.PUSS PÅ ER ALLA. :) :)
Rapportera
"Man blir tårögd, när man, återigen efter 27 år! får se det vackra blå-vita gänget i sitt rätta element"
:) :) :) :) :)
En liten fråga bara!
Kan inte vi från stallis som har rötter i mankan kanske fixa ett lag till den där tomte cupen?? Vore kul å lira lite boll:=)
Uppdraget slutfört !!
Bokat lite skapliga tider för er alla snedsparkande vänsterfötter. Nu kan ni lira lite boll i Mariefred under hösten/vintern. Uppdaterar kalendern när jag fått tiderna bekräftade av kommun, men ni kan se dom på fronten av hemsidan.
Hade bäst
klager
//Högerfot
Snart fullt längst bak i tåget, men gott om ståplats kvar :)
//Edin
RapporteraTomtecupen bygger på att 5 generationer mariefredsspelare möter varandra!
i varje generation så blir en lagkapten utsedd, som i sin tur tar ut sitt lag!
så om kaptenen för din ålderskull tar ut dig återstår att se!!